Інтерфакс-Україна
15:18 28.09.2017

Порошенко закликає Міносвіти України не бути пасивним у діалозі з Радою Європи щодо закону "Про освіту"

2 хв читати
Порошенко закликає Міносвіти України не бути пасивним у діалозі з Радою Європи щодо закону "Про освіту"

Президент України Петро Порошенко закликає Міністерство освіти і науки займати активну позицію в захисті свого бачення обов'язкових гарантій і прав національних меншин.

"Наскільки я розумію, Міністерство освіти за моїм дорученням вже звернулося до Ради Європи, до Венеціанської комісії. Але прошу, пані Ліліє (міністр освіти і науки України Лілія Гриневич - ІФ), щоб ми не були пасивними "почекунами" й активно захищали своє бачення обов'язкових гарантій прав національних меншин", - сказав П.Порошенко на зустрічі з працівниками освітньої сфери в Києві в четвер.

Він наголосив, що необхідно докласти чимало зусиль, щоб роз'яснити свою позицію європейським партнерам України і насамперед сусідам.

"Показати їм і всім європейським структурам, що мовна стаття українського освітнього закону відповідає європейським практикам. І дуже важливо, щоб у цій дискусії ми чули одне одного: ми чули їх, а й вони обов'язково чули нас. Новий закон про освіту має не віддалити нас від Європи, в жодному разі, а навпаки - наблизити", - заявив президент.

Глава держави зазначив, що, підписуючи закон, який підтримує українську мову, він уважно стежить за тим, "щоб залишався широкий простір для вільного розвитку інших мов, якими говорять громадяни України".

"Україна демонструвала і надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке повністю відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами", - запевнив П.Порошенко.

Президент також вважає, що результати експертизи закону про освіту, здійсненої Радою Європи та Венеціанською комісією, можуть бути враховані в новій редакції закону "Про середню освіту". "Результати експертизи і цієї дискусії, результати переговорів із нашими партнерами можуть бути враховані і в новій редакції закону про середню освіту", - зазначив він.

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки України направило до Ради Європи листа, в якому заявило про намір відправити на експертизу в Європейську комісію за демократію через право (Венеціанська комісія) статтю про мову навчання закону "Про освіту".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА