16:46 11.10.2017

Законопроект про деокупацію Донбасу нормує армійську операцію і не зменшує повноважень СБУ - Грицак

Законопроект про деокупацію Донбасу нормує армійську операцію і не зменшує повноважень СБУ - Грицак

 Глава Служби безпеки України Василь Грицак вважає, що законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях унормовує і не зменшує повноважень СБУ.

"Цей закон приводить усе в норму. Це - армійська операція, насамперед, хоча, звичайно, там задіяні сили Служби безпеки ... Цей закон жодною мірою не зменшить наших повноважень або функцій", - сказав В.Грицак на брифінгу в Києві в середу.

"У зв'язку з ухваленням цього закону я абсолютно не бачу проблем, тому що насправді біле буде названо білим, а війну буде названо війною", - додав глава спецслужби.

За його словами, те, що відбувалося на сході України, тривалий час називалося АТО, й Антитерористичний центр СБУ "мав грати першу скрипку". "Але, відверто вам скажу, на жаль, чи на щастя, штаб АТЦ не має такого калібру фахівців, які могли б керувати сухопутними військами, артилерією".

При цьому В.Грицак зазначив, що сили СБУ задіяні в АТО: "Наразі їх там налічується тільки відряджених близько 900 офіцерів і військовослужбовців СБУ".

"Повірте, цей закон жодним чином не зменшить наших повноважень або функцій, навпаки, ми матимемо менше посередницьких функцій, де ми номінально значилися, тому що проводиться антитерористична операція ... Служба робила багато тієї роботи, яку не повинна була робити", - резюмував глава СБУ.

Як повідомлялося, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада затвердила в першому читанні президентський проект закону (№7163) про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ПАРЄ визнала, що частиною територій українського Донбасу управляє Росія

ПАРЄ визнала, що частиною територій українського Донбасу управляє Росія

РФ не виконала жодного ключового зобов'язання із безпеки на Донбасі - Моцик

Зміни до закону про громадянство не передбачають позбавлення громадянства тих, хто брав участь у виборах або служив в армії іншої країни з примусу

Миротворча місія на Донбасі може налічувати від 10 до 40 тис., залежно від цілей - Полторак

США очікують відповідь Росії на план Волкера щодо Донбасу

ЄС має призначити свого спецпредставника з питань Криму і Донбасу, вважають у профільному комітеті Ради

Тука прогнозує ухвалення закону про протимінну діяльність до кінця осені

Пашинський ініціює введення кримінальної відповідальності за поширення інформації, що підриває обороноздатність України

ВР планує дозволити видачу посвідчень категорії 1 постраждалим від катастрофи на ЧАЕС, які належать до категорії 4

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА