Інтерфакс-Україна
07:35 20.10.2017

Глава МЗС Фінляндії розповів про перспективи членства країни в НАТО

2 хв читати
Глава МЗС Фінляндії розповів про перспективи членства країни в НАТО

Фінляндія не виключає для себе членство в НАТО, проте не вважає, що зараз це питання є актуальним. Про це в інтерв'ю "Коммерсанту" розповів глава МЗС Фінляндії Тімо Сойні.

Журналіст звернувся до Сойні з питанням про те, чи буде готова Фінляндія вступити в НАТО, якщо Швеція, з якою у країни налагоджено військове співробітництво, піде цим шляхом. У відповідь Сойні підкреслив, що ні в одній з цих країн не ведеться активне обговорення можливого членства в Північноатлантичному альянсі. При цьому він не став виключати такої можливості в майбутньому.

"Ми не повинні виключати можливість вступу в НАТО. Будь-яка країна повинна мати таку можливість, тому нам і важлива політика відкритих дверей. Але позиція нинішнього уряду Фінляндії така, що ми вважаємо це неактуальним", - розповів глава МЗС.

Сойні зазначив, що Гельсінкі не відчуває військової загрози з боку Росії, і цю думку поділяє більшість фінських політиків. "Фінляндія не відчуває загрози з боку Росії і нічого не боїться", - сказав він. У той же час він вказав на те, що Фінляндія прагне підтримувати хороші відносини з усіма своїми сусідами. "Ми перебуваємо в ЄС, в ООН, в Північній раді, у нас партнерство з НАТО і так далі. І ми думаємо, що подібне багатостороннє співробітництво, засноване на взаємних домовленостях і міжнародному законодавстві, - ось, що добре для будь-якої невеликої країни", - пояснив дипломат.

У липні 2016 року опитування, проведене серед жителів Фінляндії, показало, що майже половина (48%) населення країни підтримує проведення референдуму про вступ до НАТО. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розмова Трампа та Путіна пройшла "дуже добре" – CNN

Україна вітає Азербайджан та Вірменію із узгодженням тексту Угоди про встановлення миру та міждержавних відносин - МЗС

В ЄС готові, що Угорщина знову не підтримає висновки саміту щодо України, і готові йти далі з іншими 26 державами-членами

Трамп і Путін закінчили розмову

Бундестаг схвалив "Борговий пакет", - зміни до Конституції, що дозволять збільшити витрати на оборону та допомогу Україні

Шанс на припинення вогню буде тільки в найближчі два-три місяці - Порошенко

Трамп проводить розмову з Путіним вже годину- Білий дім

Жодних компромісів щодо визнання територіальних поступок не може бути — Фріз

Сибіга після зустрічі з Сійярто: домовилися найближчим часом провести двосторонню зустріч, щоб детально обговорити питання нашого порядку денного

Головуюча в ЄС Варшава хоче переконати Будапешт у важливості членства України для майбутнього Євросоюзу

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА