Інтерфакс-Україна
19:18 24.10.2017

Саакашвілі ігнорує питання врегулювання свого правового статусу в Україні, що дає підстави для його видворення

2 хв читати
Саакашвілі ігнорує питання врегулювання свого правового статусу в Україні, що дає підстави для його видворення

Державна міграційна служба України (ДМС) заявляє, що наразі є підстави для видворення з України екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі, оскільки він ігнорує питання врегулювання свого правового статусу

За заявою, оприлюдненою на сайті ДМС 11 вересня 2017 року, о 9:00 у канцелярію Головного управління ДМС у Львівській області чотири людини, які не пред'явили документів, що засвідчують особу, передали заяву про надання додаткового захисту від імені М.Саакашвілі. До заяви була долучена копія паспорта громадянина України.

ГУ ДМС у Львівській області протягом передбачених законом 30 днів відмовило в розгляді цієї заяви як такої, що подана з порушенням п. 8 ч. 1 ст. 1 (заява не встановленого зразка) та ч.1 ст. 7 (заява подається особисто або через законного представника) закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

"ДМС констатує, що зараз Саакашвілі М. ігнорує питання врегулювання свого правового статусу в Україні, що дає аргументовані підстави компетентним органам здійснювати процедурні заходи щодо полишення ним території України в рамках чинного законодавства", - сказано в заяві.

Раніше в цей день генпрокурор України Юрій Луценко заявив про те, що Державна міграційна служба відмовила в наданні М.Саакашвілі статусу біженця і, як наслідок, що нині "відсутні будь-які спеціальні обставини", які могли б унеможливити його депортацію або екстрадицію.

Сам лідер "Руху нових сил" на прес-конференції заявив, що не отримував відмови ДМС у наданні йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту. При цьому він повідомив, що отримав від цієї служби документ, у якому йому рекомендують додатково особисто звернутися в підрозділ з роботи з шукачами захисту територіального органу ДМС за місцем тимчасового перебування.

Як повідомлялося, в липні 2017 року президент України Петро Порошенко позбавив М.Саакашвілі, який в той час перебував за кордоном, українського громадянства.

5 вересня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що Міністерство юстиції України отримало запит від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу М.Саакашвілі.

10 вересня М.Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні прихильників, які фактично прорвали кордон, і відтоді перебуває в Україні. Після цього він звертався до Державної міграційної служби щодо отримання статусу особи, яка потребує додаткового захисту, що є підставою для відмови в екстрадиції в іншу країну.

13 жовтня М.Саакашвілі заявив, що його юристи мають намір подати позов до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) про незаконність позбавлення його громадянства України в найближчі тижні. Він підкреслив, що не відмовляється від наміру подати такий позов, і зазначив, що всього на подачу позову в нього було 6 місяців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга оголосив дипломатичну мобілізацію задля посилення тиску на РФ

Опозиція Угорщини заявила про повний провал "референдуму" Орбана про вступ України в ЄС

РФ не зможе реально підтримувати Іран, але буде зображати, що намагається – Зеленський

У Канаді Україна передала Бессенту список зброї, яку готова закупити у США – Зеленський

Зеленський: санкції на банківську систему РФ і на енергетику – найдієвіші

Пакистан рекомендує Трампа на здобуття Нобелівської премії миру 2026р.

Поки Путін зайнятий відправкою російських ніг для вторгнення в інші країни, він ставить росіян усередині країни на коліна економічно - Сибіга

Адвокати Порошенка заявили про фальсифікацію документів для санкцій проти нього

Латвія запроваджує заборону на купівлю нерухомості громадянами та юрособами РФ і Білорусі

Путін вдає, що пропонує послуги у припиненні війни на Близькому Сході, водночас відмовляючись припинити атаки по Україні - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА