Інтерфакс-Україна
15:41 31.10.2017

Лише 30% українців вважають, що корупцію можна перемогти

1 хв читати
Лише 30% українців вважають, що корупцію можна перемогти

Переважна більшість українців вважає корупцію дуже поширеним явищем і найбільшою проблемою в країні, свідчать дані соцопитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучерева і фірмою "Ukrainian Sociology Service".

Презентуючи результати опитування на прес-конференції у вівторок у Києві, директор фонду Ірина Бекешкіна зазначила, що 90% опитаних співгромадян назвали корупцію дуже поширеним явищем, 44% назвали її найбільшою суспільною проблемою в Україні, 36% - серйозною проблемою.

"Що цікаво, українці засуджують корупцію у верхах, проте самі вважають за краще давати хабарі для вирішення якихось питань або для прискорення вирішення якихось питань. Я хочу зазначити, що якщо ми не боротимемося з корупцією в низах, то побороти корупцію у верхах буде неможливо", - наголосила вона.

І.Бекешкіна зазначила, що українці назвали найбільш корумпованими органами суди (52% респондентів), а також парламент, прокуратуру, уряд, митницю і лікарні.

Згідно з опитуванням, 40% українців вважають, що побороти корупцію неможливо, 30% - вважають це цілком реальним. На думку опитаних, найефективнішими будуть репресивні методи - осуд і відбування тюремного терміну корупціонерами. Водночас, половина респондентів зазначили, що, на їхню думку, такий метод боротьби з корупцією як підвищення зарплат чиновникам, буде неефективним.

Відповідаючи на запитання про корумпованість медустанов, 16% опитаних зазначили, що давали хабарі протягом останніх трьох років працівникам таким установ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА