Інтерфакс-Україна
06:50 01.11.2017

Парубій сподівається, що мовна стаття закону про освіту залишиться в нинішньому вигляді

2 хв читати
Парубій сподівається, що мовна стаття закону про освіту залишиться в нинішньому вигляді

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що після аналізу Венеціанської комісії мовну статтю закону про освіту змінювати не доведеться, повідомляє прес-служба парламенту.
"Дуже розраховую, що в результаті і цієї дискусії, і детального вивчення Закону "Про освіту" ми дійдемо до висновку, що цей закон відповідає і Конституції України, і міжнародним стандартам", - сказав він під час зустрічі з делегацією Венеціанської комісією Ради Європи на чолі з Томасом Маркертом у вівторок.
А.Парубій висловив надію, що після аналізу Венеціанської комісії закон про освіту, зокрема його ст.7, залишиться в тому вигляді, в якому його прийняла Верховна Рада.
Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту".
Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.
Норма про те, що мовою освітнього процесу є українська, викликала обурення деяких країн-сусідів України, національні меншини яких проживають в Україні.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія). Висновок Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту" може бути в грудні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА