20:06 08.11.2017

Поправку про доручення Кабміну розірвати дипвідносини з РФ внесено до другого читання законопроекту щодо Донбасу

2 хв читати
Поправку про доручення Кабміну розірвати дипвідносини з РФ внесено до другого читання законопроекту щодо Донбасу

Група позафракційних народних депутатів внесла поправку до другого читання законопроекту №7163 про забезпечення суверенітету України на Донбасі, якою пропонує зобов'язати Кабінет Міністрів розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією.

"Ця поправка існує. Вона з номером 595. Внесена групою народних депутатів (позафракційних - ІФ) від політичної сили "УКРОП". І там вони пропонують у тримісячний термін Кабміну розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією", - сказав член профільного комітету з питань національної безпеки і оборони Андрій Тетерук (фракція "Народний фронт") журналістам у Києві в середу.

Згідно з таблицею поданих народними депутатами поправок до другого читання законопроекту, ця поправка міститься в цьому документі.

Група народних депутатів пропонує в перехідних положеннях зобов'язати Кабінет Міністрів України в тримісячний термін із дня набуття чинності законом ініціювати розрив дипломатичних відносин із країною-агресором, які встановлені відповідно до протоколу про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Росією від 18 лютого 1992 року.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на засіданні комітету з національної безпеки та оборони секретар комітету Іван Вінник (фракція "Блок Петра Порошенка") виступив за те, щоб така норма була відображена в законопроекті.

Як повідомлялося, напередодні російська газета "Коммерсантъ" повідомила, що до законопроекту із забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу, який Верховна Рада готує до другого читання, може бути внесено пункт про розрив дипломатичних відносин із Росією. За даними газети, таку поправку вніс І.Вінник.

Парламентар на це заявив, що не вносив до законопроекту щодо Донбасу таку поправку, але має намір запропонувати в прикінцевих положеннях законопроекту зобов'язати Кабмін привести вітчизняне законодавство у відповідність до практики міжнародного права у відносинах із країною-агресором, "а саме - розрив дипломатичних відносин і відповідно - розглянути можливість залучення якоїсь третьої сторони для здійснення окремих представницьких функцій України в РФ, яку буде визнано країною-агресором".

І.Вінник також наголосив, що ця ідея є не найрезонанснішою: "Є багато правок, наприклад, про експропріацію російської власності або навіть заборону в'їзду російським громадянам на територію України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шольц сумнівається у можливості заборони видачі шенгенських віз росіянам

Уряд напрацював необхідні акти для максимального виконання Угоди про асоціацію з ЄС - Стефанішина

Єрмак: Заборона на видачу шенгенських віз росіянам – пріоритетна мета нового пакета санкцій ЄС

Відносини з Росією після війни залежатимуть від того, що буде з нею в майбутньому – Єрмак

Єрмак: Ми не втрачаємо сподівання на більш проукраїнську позицію Китаю

Зеленський обговорив із президентом Гани питання продовольчої безпеки та підтримки України в міжнародних організаціях

Уряд Японії пішов у відставку

Зеленський обговорив із президентом Конго подолання продовольчої кризи

Раді пропонують удосконалити відповідальність за колабораціонізм

Зеленський закликав Білла Клінтона використати особистий авторитет для привернення уваги світу до ядерних загроз РФ на Запорізькій АЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА