Інтерфакс-Україна
20:52 14.11.2017

Третій комітет Генасамблеї ООН закликав РФ припинити порушення прав людини в Криму та скасувати деякі російські закони на півострові

2 хв читати
Третій комітет Генасамблеї ООН закликав РФ припинити порушення прав людини в Криму та скасувати деякі російські закони на півострові

Третій комітет Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у вівторок підтримав резолюцію "Становище у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі" (A/C.3/72/L.42), ініційовану українською делегацією.

Згідно з результатами голосування, підтримали українську резолюцію держави 71, проти проголосували 25, утрималися 77 делегатів.

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю та негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи у справі щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).

Також РФ має вжити всіх необхідних заходів, щоб негайно покласти край порушенням і утискам прав людини стосовно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, та скасувати закони, запроваджені Російською Федерацією в Криму, які дозволяють здійснювати примусове виселення та конфіскувати приватну власність у Криму у порушення норм міжнародного права.

Згідно з резолюцією, Третій комітет Генасамблеї ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції та управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов'язань з міжнародного права щодо поваги законів, що діяли в Криму до окупації.

Документ також закликає РФ негайно скасувати рішення про оголошення меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності, а також забезпечити доступність освіти українською та кримськотатарською мовами.

Крім того, в резолюції наголошується на необхідності негайного звільнення українських громадян, які були незаконно затримані та засуджені, а також тих, хто був переведений або депортований через міжнародно визнані кордоні з Криму до Російської Федерації.

Третій комітет Генасамблеї ООН у своїй резолюції наполегливо закликає Російську Федерацію забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних місій зі спостереження за становищем у сфері прав людини і правозахисних неурядових організацій в Крим, зокрема до всіх місць, де можуть міститися особи, позбавлені волі, визнаючи, що міжнародна присутність у Криму має першочергове значення для запобігання подальшому погіршенню ситуації.

Також резолюція закликає РФ скасувати рішення, що забороняють культурні та релігійні установи, правозахисні організації, засоби масової інформації, а також відновити реалізацію прав особами, що належать до етнічних громад у Криму, зокрема українцями та кримськими татарами, у тому числі для участі в культурних заходах.

Крім того, згідно з документом Третій комітет Генасамблеї ООН просить управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати до кінця 72-ї сесії другу спеціальну тематичну доповідь з питання про становище у сфері прав людини в тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополі і представити Раді з прав людини оновлену інформацію з цього питання на її 37-й сесії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА