Інтерфакс-Україна
08:56 16.11.2017

Німеччина запропонувала прив'язати дотації країнам ЄС до дотримання європейських цінностей

2 хв читати

Німеччина вважає необхідною прив'язку дотаційних виплат Європейського союзу до дотримання принципів правової держави, заявив статс-секретар міністерства економіки Німеччини Уве Бекмайер на засіданні Ради ЄС у Брюсселі в середу.

Він звернувся до Єврокомісії (ЄК) з проханням перевірити можливість введення такого правила, повідомляє Deutsche Welle.

Ідею поставити виплату дотацій в залежність від дотримання країнами ЄС принципів правової держави підтримали, в тому числі, Франція, Швеція та Фінляндія, Нідерланди, Данія і Бельгія. У той же час Угорщина і Польща не схвалили ініціативу. При цьому саме дії урядів цих двох країн, судячи з усього, послужили приводом для пропозиції Німеччини.

Рішення про введення прив'язки європейських дотацій до дотримання принципів правової держави буде прийнято не раніше 2018 року, відзначає інформаційне агентство dpa. У разі прийняття нове правило може почати діяти в рамках розподілу бюджету з 2020 або 2021 року.

Депутати Європарламенту в середу більшістю голосів схвалили початок перевірки щодо Польщі в зв'язку з підозрами в порушенні європейських цінностей. Зокрема, мова йде про побоювання, що Варшава порушує принцип незалежності судів і не дотримується права громадян на свободу зібрань.

На початку жовтня ЄК відкрила другий етап штрафної процедури щодо Угорщини за порушення законодавства ЄС. У Брюсселі вважають, що новий угорський закон, що посилює контроль держави над НПО, що фінансуються з-за кордону, порушує свободу об'єднань, право на приватну сферу і принцип захисту особистих даних, а також обмежує свободу капіталу в ЄС. Якщо Будапешт не відреагує на вимоги, ЄК звернеться до Європейського суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Джордже Сіміон і Нікушор Дан вийшли в другий тур виборів президента Румунії

Путін готує населення РФ до продовження війни і майбутніх конфліктів з Заходом

Корнієнко: вірю, що у Раді будуть голоси за ратифікацію угоди між США та Україною про копалини

Орбан різко відповів Зеленському відносно вступу України до ЄС

Сіярто про блокування Угорщиною вступу України до ЄС: Київ має обирати відповідний тон

Зеленський: В Угорщині 70% людей за вступ України в ЄС, не треба нас втягувати у свої вибори

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА