14:04 16.11.2017

Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації реформи системи фінансування охорони здоров'я до 2020 року

2 хв читати
Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації реформи системи фінансування охорони здоров'я до 2020 року

(оновлена новина від 15 листопада)

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу затвердив план заходів щодо реалізації концепції реформування системи фінансування охорони здоров'я до 2020 року.

План включає низку заходів зі створення правових засад для нової системи фінансування. Зокрема, в четвертому кварталі МОЗ має розробити нормативно-правові акти щодо спрощення умов отримання ліцензії для медичної практики, затвердження положень про інтернатуру та резидентуру випускників медичних і фармацевтичних вишів.

Крім того, план містить заходи зі створення єдиного національного замовника послуг, зокрема, внесення на розгляд урядом проекту постанови про створення Національної служби здоров'я - до кінця четвертого кварталу, а також забезпечення її розвитку.

У рамках автономізації бюджетних медзакладів до кінця цього року планом передбачено ухвалення нормативно-правових актів, спрямованих на затвердження вимог з надання медичних послуг, методики розрахунку вартості медичних послуг, переліку закладів, які не підлягають реорганізації в казенні або комунальні некомерційні підприємства.

На цей період планом також передбачено розробку та затвердження низки документів щодо наглядових рад, які функціонуватимуть при реорганізованих медзакладах, а також приблизного договору між медзакладом і розпорядником бюджетних коштів.

Документ містить низку заходів із розвитку електронної системи обміну медичною інформацією - до кінця 2017 року передбачається впровадження видачі електронних рецептів за програмою реімбурсації.

Крім того, у рамках розвитку системи обміну медінформацією протягом двох місяців після затвердження наказу МОЗ про тестування її компонентів планується також впровадження електронної системи міжнародної класифікації звернень по первинну меддопомогу ICPC-2.

Впровадження навчальних програм для підвищення кваліфікації медичних працівників щодо використання системи передбачено на кінець 2017-2018 рр.

Забезпечення доступу до міжнародних медичних протоколів, а також їх переклад та адаптація для України разом з адаптацією класифікації звернень по первинну допомогу ICPC-2 має бути здійснено до кінця цього року.

У рамках впровадження нової моделі фінансування надання первинної допомоги до кінця поточного року міністерство затвердить форми необхідної документації для вибору пацієнтом лікаря.

Роботу над поширенням нової моделі фінансування вторинної та третинної допомоги відомство планує розпочати в першому кварталі наступного року.

План також містить низку заходів щодо госпітальних округів, реімбурсації лікзасобів і проведення моніторингу реалізації реформи системи фінансування.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Парубій незабаром підпише судреформу, медреформу - після голосування Ради за її скасування

Нардепи зареєстрували у ВР проект постанови про скасування рішення парламенту про прийняття медреформи

Медреформу ВР проголосувала в підготовленій до другого читання редакції, співоплати за медпослуги не буде

ВР прийняла за основу президентський законопроект про доступність медобслуговування в сільській місцевості

Нардеп Богомолець назвала "початком геноциду" голосування ВР за медреформу

ВР затвердила в цілому медичну реформу

Парубій закрив пленарне засідання парламенту в середу

ВР у середу розглядає поправки до другого читання законопроектів про медреформу, інших питань на порядку денному немає

ВР у вівторок перервала розгляд законопроекту про медреформу

Усі політсили ВР підтримали вилучення із законопроекту щодо медреформи норму про співоплату з боку громадян

ОСТАННЄ

ВР визначила низку пільг для постраждалих учасників Революції гідності

Гройсман і Кальюлайд обговорили можливість спільної протидії будівництву "Північного потоку-2" і розвиток взаємної торгівлі

Оприлюднено указ Порошенка про введення в дію рішення РНБО про припинення дії для України деяких міжнародних договорів у рамках СНД

ВР схвалила законопроект, який звільняє "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ

ВР у вівторок не розпочала розгляд законопроекту про Антикорупційний суд, Парубій наполягає на старті розгляду документа в середу

РНБО має розглянути ситуацію з отруєнням школярів невідомими речовинами - Тимошенко

ЄС готується до продовження антиросійських санкцій щодо Криму

Мінгареллі вважає, що Рада зможе ухвалити закон про Антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії

Президент Естонії Кальюлайд відвідає Донбас

Естонія підтримує Київ у питанні введення миротворців ООН на території окупованого Донбасу - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА