Інтерфакс-Україна
07:32 20.11.2017

Експерти підрахували збитки британців після початку Brexit

2 хв читати
Експерти підрахували збитки британців після початку Brexit

Запуск Brexit негативно позначився на рівні доходів та загальній якості життя британців, прийшли до висновку в лондонському Centre for Economic Performance. За даними фахівців, через цей процес кожна сім'я щороку втрачає $ 534

Початок процедури Brexit негативно відбився на інфляції у Великобританії, реальній заробітній платі і загальному рівні життя британців. До такого висновку на підставі власного аналізу прийшли дослідники лондонського центру Centre for Economic Performance, прес-реліз за результатами їх роботи опубліковано на сайті організації.

В середньому Brexit, як зазначають фахівці, щотижня обходиться британській сім'ї в £ 7,74 ($ 10,23), що відповідає £ 404 ($ 533,9) на рік. Окрім цього зростання реальної заробітної плати британців після запуску процедури виходу країни з Євросоюзу знизило зростання інфляції.

Вплив зростання цін у зв'язку з референдумом щодо Brexit еквівалентний скороченню річної заробітної плати для середнього робітника в розмірі £ 448 ($ 592), повідомили фахівці, зазначивши, що, таким чином, голосування на користь виходу з ЄС вартувало середньостатистичному британцеві майже цілої зарплати за тиждень.

Окрім того, як з'ясували дослідники, через початок процедури Brexit сім'ї з будь-яким рівнем доходу в усіх регіонах країни відчули на собі зростання інфляції (найбільш сильно це відчули жителі Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії, найменш - лондонці). Зокрема, відразу після референдуму, як стверджують аналітики, фунт знецінився приблизно на 10%, що "призвело до зростання інфляції за рахунок збільшення вартості імпорту як готових виробів, так і проміжних ресурсів". Найбільше це позначилося на вартості таких продуктів, як хліб, крупи, молоко, сир, яйця, кава, чай, какао, пиво, вино, а також меблів, ювелірних виробів і годинників.

Отже, в доповіді Centre for Economic Performance показується, що голосування через вихід з ЄС "було несподіваним шоком для економіки Великої Британії", роблять висновок дослідники. "Наші результати надають переконливих доказів, що британські сім'ї досі платять економічно за голосування про вихід з ЄС", - зазначає один із співавторів аналізу, доктор Томас Семпсон.

Референдум щодо членства Великобританії в Європейському союзі відбувся 23 червня минулого року. Під час нього 51,9% тих, хто проголосував висловилися за вихід країни з ЄС. 19 листопада британська газета Sunday Times повідомила, що в разі краху уряду прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей країна може вийти з Євросоюзу за найгіршим, "хаотичним" сценарієм.

Відповідно до одного з варіантів Брюссель повинен буде відключити Британію від загальноєвропейських баз даних з питань безпеки і поступово виплатити Лондону € 3,5 млрд, які, за оцінкою ЄС, внесло королівство до Європейського інвестиційного банку при вступі в Евросоюз. За оцінками Великобританії, її частка в банку складе близько € 10,2 млрд.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА