15:03 20.11.2017

Порошенко обіцяє одразу ж підписати закон про надання статусу інваліда війни пораненим у зоні АТО

2 хв читати
Порошенко обіцяє одразу ж підписати закон про надання статусу інваліда війни пораненим у зоні АТО

 Президент України Петро Порошенко заявляє, що підпише закон про надання статусу інваліда війни пораненим у зоні проведення антитерористичної операції громадянам, як тільки документ надійде до нього на підпис.

"Практичним кроком відновлення справедливості для цієї категорії громадян є ухвалення нашими народними депутатами закону про статус ветерана війни та гарантії їх соціального захисту, яким надається статус учасника бойових дій, - постраждалим, пораненим...", - сказав він у Дніпрі в понеділок.

Глава держави додав: "Я планую його підписати, щойно він надійде до Адміністрації президента. Сподіваюся, що це буде цього тижня".

Як повідомлялося, 14 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект (№5697), згідно з яким надається статус інвалідів війни цивільним особам, що отримали інвалідність унаслідок поранення в зоні АТО.

"Учасникам Революції гідності, які включені до переліку осіб, що отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), надається статус постраждалого учасника Революції гідності. Таким особам видається відповідне посвідчення, надаються пільги та інші соціальні гарантії - такі самі, як і для учасників бойових дій", - сказав голова комітету парламенту у справах ветеранів учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Олександр Третьяков, представляючи законопроект із трибуни парламенту.

Згідно з текстом законопроекту, учасники АТО, які отримали інвалідність унаслідок захворювання під час служби, отримають статус інвалідів війни.

"Сьогодні таке право мають лише особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, контузій або каліцтва", - зазначив О.Третьяков.

Крім того, статус інвалідів війни отримають також цивільні особи, які стали інвалідами внаслідок поранень від вибухових речовин та боєприпасів на підконтрольній Україні території в зоні проведення АТО.

За інформацією сайта Верховної Ради, цей закон підписаний головою Верховної Ради Андрієм Парубієм 17 листопада і того самого дня направлений на підпис президенту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА