Інтерфакс-Україна
20:24 21.11.2017

Київ хоче визнання перспективи повноправного членства в ЄС на саміті "Східного партнерства"

2 хв читати
Київ хоче визнання перспективи повноправного членства в ЄС на саміті "Східного партнерства"

Україна хоче отримати визнання перспективи повноправного членства в Європейському Союзі в рамках саміту "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі, зазначає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.
"Саміт Східного партнерства (СП), який відбудеться на цьому тижні, пов'язаний з особливими очікуваннями в Україні, зокрема через історію з непідписанням Угоди про асоціацію чотири роки тому. (...) Головний меседж СП "more for more"- більше інтеграції у разі великих реформ - в основному розуміється як необмежена можливість інтегруватися в ЄС, аж до повноправного членства. І ми хочемо визнання такої перспективи в документах саміту СП", - написала О.Зеркаль на сторінці в Фейсбуці у вівторок.
Вона нагадала, що "Східне партнерство" об'єднує "дуже різні країни". "Три з шести країн регіону уклали угоди про асоціацію з ЄС. Дві - входять в ЄАЕС і ОДКБ з Росією. Дві країни постраждали від безпосередньої агресії з боку Росії. Тому, наприклад, неможливо знайти консенсус щодо визнання в декларації саміту СП очевидного факту - агресії Росії проти України", - з жалем констатує О.Зеркаль.
На її думку, єдиний вихід із ситуації - "тверезо оцінити інтереси один одного і позбутися від надмірних очікувань".
"Наша вимога перспективи членства в ЄС обгрунтована амбіціями українського суспільства і неймовірно сильним запитом на проєвропейські реформи. Багатьом в Європі не подобається думка, що українці буквально воюють за європейські цінності. Потрібно визнати, що не варто очікувати зміни настроїв відсторонених бюрократів, які формують позицію ЄС щодо України", - прогнозує заступник голови МЗС.
При цьому вона вказала, що слід використовувати кожен шанс для демонстрації своїх намірів інтегруватися з ЄС та для захисту власних інтересів.
О.Зеркаль також підкреслила, що факт неповного використання українською стороною технічних і фінансових можливостей для підтримки внутрішніх реформ і впровадження Угоди про асоціацію з ЄС, які дає "Східне партнерство", "свідчить не тільки про нашу повільність і неефективність, це повною мірою стосується і ЄС, який довго і гіпербюрократічно визначає формати надання допомоги".
Як повідомляли раніше два високопоставлених європейських чиновника, Європейський Союз на саміті Східного партнерства не буде піднімати тему "плану Маршалла" для України, однак готовий запропонувати Україні та іншим партнерам доступ до Європейського зовнішнього інвестиційного плану.
Ще один високопоставлений європейський чиновник заявив, що в ході саміту не планується обговорювати конфлікти, в які залучені країни-учасниці цієї програми.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Швеція планує профінансувати інноваційні напрями в сфері оборони, перелік обговорюється

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА