Інтерфакс-Україна
08:28 30.11.2017

Парубій допускає відстрочку вступу в силу мовної норми закону про освіту

2 хв читати
Парубій допускає відстрочку вступу в силу мовної норми закону про освіту

Україна не змінюватиме мовну статтю закону про освіту, підкреслює голова Верховної Ради Андрій Парубій, але допускає відстрочку вступу її в силу.
"У питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо міняти 7-ю статтю закону "Про освіту", - заявив спікер на зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм в середу, повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради.
"У той же час, голова парламенту допускає окремі коригування шляхом внесення до закону про повну загальну середню освіту положень про продовження перехідного періоду вивчення мов національних меншин, відстрочку введення в дію закону "Про освіту "та інше", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Спікер українського парламенту підкреслив, що навіть у нинішній редакції українське законодавство про освіту дуже ліберальне.
Тим часом він нагадав, що Україна сотні років піддавалася русифікації, тому в питанні мови, національної ідентичності Київ не піде на поступки
А.Парубій під час зустрічі з Є. Чолієм також обговорив можливе широке залучення Світового конгресу українців до участі в роботі міжнародних організацій.
Спікер зазначив, що хотів би, щоб держава приділяла більше уваги громадам українців за кордоном.
Разом з тим в повідомленні, опублікованому на сайті Верховної Ради за підсумками зустрічі спікера з Є. Чолієм, відсутня згадка про те, що А.Парубій допускає відстрочку вступу в силу закону про освіту. Тоді як в повідомленні, розісланому через електронну пошту, таке припущення є.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА