ВР запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство
Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примушування до шлюбу.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект №4952 "Про внесення змін до деяких законів у зв'язку ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству" в другому читанні та в цілому проголосував 241 народний депутат на пленарному засіданні в середу.
Як зазначено в пояснювальній записці, цей законопроект імплементує положення Стамбульської конвенції. При цьому варто зазначити, що Верховна Рада наразі не ратифікувала цієї конвенції.
Ухваленим законом до Кримінального кодексу України вводиться стаття про домашнє насильство. У цій статті дається визначення домашньому насильству, а також визначається відповідальність за здійснення його - громадські роботи від 150 до 240 годин, арешт до шести місяців, обмеження волі терміном до п’яти років або позбавлення волі терміном до двох років.
Крім того, в Кримінальному кодексі в ст. 151-3 народні депутати передбачили кримінальну відповідальність за примушування до шлюбу або до продовження примусово укладеного шлюбу, за примусове співжиття, примусовий шлюб з метою переміщення людини до іншої країни. За такі діяння передбачається кримінальна відповідальність у вигляді арешту до шести місяців, обмеження або позбавлення волі терміном до трьох років.
У документі також прописані обмежувальні заходи, які можуть застосовуватися стосовно того, хто вчинив домашнє насильство, з метою захисту постраждалої сторони. Це може бути заборона перебувати в місці спільного проживання, обмеження спілкування з дитиною, заборона наближатися до постраждалого на визначену відстань, заборона телефонних розмов, а також направлення порушника для проходження програми для кривдників.
Крім того, народні депутати уточнили в Кримінальному кодексі положення статей, що стосуються сексуального насильства.
У Кримінальному кодексі також прописали, що обтяжливою обставиною під час скоєння злочину буде здійснення його у присутності малолітньої дитини, злочин стосовно психічно хворої людини або малолітньої дитини.
Обтяжливою обставиною також буде також скоєння злочину щодо і нинішнього, і колишнього чоловіка (дружини).