20:38 07.12.2017

Єврокомісія визнала міграцію проблемою для декількох поколінь європейців

3 хв читати
Єврокомісія визнала міграцію проблемою для декількох поколінь європейців

Євросоюз переходить від кризового управління міграцією до стійкої міграційної політики на довгострокову перспективу, оскільки міграція - це проблема для кількох поколінь європейців, оголосили в четвер в Європейській комісії.

У четвер Єврокомісія запропонувала політичну "дорожню карту" стійкої міграційної політики, перше обговорення якої відбудеться 14 грудня на саміті ЄС в Брюсселі і яка повинна привести до всеосяжної угоди між членами ЄС до червня 2018 року.

"Навіть якщо ми зараз йдемо від кризового режиму, абсолютно очевидно, що міграція залишиться проблемою не одного покоління європейців", - заявив в зв'язку з цим голова ЄК Жан-Клод Юнкер.

"Європі, - продовжив він, - терміново необхідно озброїти себе перспективними засобами відповідального і справедливого управління міграцією. За останні три роки ми домоглися значного прогресу, але настав час перетворити пропозиції в закон, а закон - у практику".

Під час міграційної кризи, пік якої припав на 2015 рік, Євросоюзу вдалося стабілізувати ситуацію: потік незаконних мігрантів в ЄС в 2017 році скоротився на 63%.

Однак, зазначається в комюніке ЄК, тенденція на майбутні роки, яку визначають такі чинники, як зміна клімату, умови безпеки і демографія, як в самому ЄС, так і в сусідніх регіонах, вказує, що міграція залишиться проблемою на десятиліття.

"Дорожня карта" пропонує невідкладно реформувати єдину систему надання притулку в ЄС (нинішня створює непосильне навантаження на "фронтові" країни союзу - ІФ), зміцнити партнерські відносини з третіми країнами (у тому числі з Туреччиною), відкрити шляхи для легальної міграції в Європу і забезпечити "адекватне фінансування" міграційної політики.

Для якнайшвидшої допомоги державам-членам, які перебувають на зовнішньому кордоні ЄС, він повинен повністю задіяти нове Агентство прикордонної і берегової охорони до березня 2018 року

ЄС повинен бути готовий мобілізувати додаткові ресурси для Європейського фонду допомоги біженцям в Туреччині, зміцнити стратегічне партнерство з Африканським союзом і його членами, скласти першу хвилю проектів в рамках Плану зовнішніх інвестицій ЄС і поповнити "північноафриканське вікно" Трастового фонду ЄС.

Основний потік мігрантів в ЄС складають біженці з Африки на південь від Сахари, з Сахеля. У день повідомлення про "дорожню карту" організація "Міжнародна амністія" піддала країни ЄС жорсткій критиці "за злочинне сприяння" нелюдського поводження з африканськими мігрантами в Лівії. Європа, кажуть правозахисники, платить лівійській владі і племенам за стримування мігрантів з півдня на території цієї країни, навчає і оснащує лівійську берегову охорону, щоб та не допускала спроб мігрантів переправитися через Середземне море.

У комюніке ЄК йдеться про необхідність послабити стимули нелегальної міграції, зруйнувати кримінальні мережі торговців людьми, запропонувати альтернативу небезпечним подорожам, "відкривши безпечні і законні шляхи для тих, хто дійсно потребує захисту".

Членам ЄС пропонується до травня 2019 року розселити у себе ще 50 тисяч біженців і одночасно забезпечити швидку репатріацію тих мігрантів, які не мають права залишатися в ЄС.

Єврокомісія профінансує і у співпраці з Африканським союзом через створену на євроафриканському саміті 29 листопада спільну робочу групу забезпечить прискорену добровільну репатріацію біженців, що застрягли в лівійських таборах: додатково 15 тисяч чоловік до лютого 2018 р

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ЄС завершив програму надання фінансової допомоги Греції

Генсек РЄ Ягланд закликав звільнити Сенцова "з гуманітарних причин" і висловив готовність подати прохання про його помилування

Зміна візового кодексу підвищить вартість віз в ЄС, передбачить покарання країн за відмову приймати назад мігрантів

Мінгареллі сподівається, що ЄС вивчить пропозицію про розширення "кримських санкцій" проти РФ

Постанова про продовження "кримського пакета" санкцій ЄС щодо Росії набуде чинності в середу

Продовження Євросоюзом санкцій проти РФ свідчить про єдність країн-членів у питанні територіальної цілісності України - Мінгареллі

ЄС продовжив санкції проти Росії за анексію Криму

Порошенко: Ми створюємо групу в ЄС, щоб зупинити "Північний потік-2"

Федеріка Могеріні розраховує, що Єврорада протягом двох тижнів прийме рішення про початок переговорів щодо вступу Македонії до ЄС

Порошенко обговорив ситуацію на Донбасі та з політв'язнями з делегацією Політико-безпекового комітету ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА