Інтерфакс-Україна
11:09 08.12.2017

ВР затвердила закон про запобігання та протидію домашньому насильству

2 хв читати
ВР затвердила закон про запобігання та протидію домашньому насильству

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект (№5294) про запобігання та протидію домашньому насильству.

Відповідне рішення підтримали 237 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер.

Документ визначає основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Визначено повноваження органів влади різних рівнів у цій сфері.

Передбачається створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства і насильства за ознакою статі. Забезпечувати його функціонування буде центральний орган виконавчої влади, який реалізовуватиме держполітику у сфері протидії домашньому насильству.

Крім того, діятимуть центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги в цій сфері.

Законопроект передбачає створення кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за статевою ознакою та щодо дітей. Він буде державною установою.

Спеціальними заходами з протидії домашньому насильству буде терміновий заборонений або обмежувальний припис стосовно кривдника, проведення профілактичної роботи з кривдником, узяття його на відповідний облік, направлення його на проходження програми для кривдників.

Згідно із законопроектом, приймати на профілактичний облік кривдників і проводити з ними відповідну роботу буде спеціально уповноважений підрозділ органу Національної поліції.

Терміновий заборонений припис може передбачати такі заходи, як зобов'язання залишити місце проживання або перебування постраждалої сторони, заборону на вхід у місце проживання, а також заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалим. Виписано порядок застосування таких заборон.

Передбачається, що формувати та реалізовувати політику у сфері протидії домашньому насильству будуть відповідні центральні органи виконавчої влади.

Основні напрями реалізації держполітики в цій сфері - запобігання домашньому насильству, ефективне реагування на факти такого насильства, їх належне розслідування та притягнення до відповідальності кривдників, надання допомоги та захисту постраждалим.

Цей законопроект був ухвалений у першому читанні 17 листопада 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА