Інтерфакс-Україна
13:17 08.12.2017

У Києві висловлюються за виконання рішень Радбезу ООН щодо статусу Єрусалима

2 хв читати
У Києві висловлюються за виконання рішень Радбезу ООН щодо статусу Єрусалима

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що Київ виступає за дотримання норм міжнародного права та необхідність виконання відповідних рішень Ради безпеки ООН щодо статусу Єрусалима.

"Вважаємо, що світове співтовариство має зосередити всі зусилля, у тому числі у рамках Ради безпеки ООН, з метою запобігти насильству та спонукати сторони до негайного відновлення переговорного процесу з близькосхідного мирного врегулювання", - йдеться в коментарі МЗС України щодо статусу Єрусалима, оприлюдненому міністерством у п'ятницю вдень.

6 грудня президент США Дональд Трамп, виступаючи у Білому домі, заявив, що США визнають Єрусалим столицею Ізраїлю. "Я прийняв рішення, що зараз настав час офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю", - заявив Д.Трамп.

"Ізраїль є суверенною державою, яка має право приймати рішення про місцезнаходження своєї столиці", - наголосив американський президент. При цьому Д.Трамп зазначив, що визнання Єрусалима ізраїльською столицею, на його думку, є абсолютно правильним кроком.

"Єрусалим тепер є також столицею однієї з найбільших демократій у світі", - сказав він. Д.Трамп також доручив Держдепу розпочати підготовку до перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

"Сьогоднішньою дією я підтверджую довгострокову прихильність моєї адміністрації майбутньому миру і безпеки в регіоні. Звичайно, будуть розбіжності щодо цієї заяви. Але ми впевнені, що, врешті-решт, пройшовши через розбіжності, ми прийдемо до миру", - заявив Д.Трамп.

Ізраїль вважає Єрусалим столицею держави, проте низка країн світу відмовляється визнавати це, зазначаючи, що це питання має вирішуватися за допомогою діалогу між ізраїльтянами та палестинцями.

США визнали незалежність Ізраїлю в 1948 році, після чого відкрили своє посольство в Тель-Авіві. У 1995 році Конгрес США схвалив закон про перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалима і визнання міста столицею Ізраїлю. Досі президенти США не підписували цього закону, тим самим не вводячи його в дію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА