16:10 21.12.2017

Швейцарія виділила близько $0,5 млн на підготовку Донбасу до зими - посол в Україні

2 хв читати
Швейцарія виділила близько $0,5 млн на підготовку Донбасу до зими - посол в Україні

Швейцарська Конфедерація виділила 500 тис. швейцарських франків (близько $507тис.) на заходи з підготовки до проходження зимового періоду місцевих жителів на сході України, повідомив посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Гійом Шойрер (Guillaume Scheurer).

"Ми наполегливо закликали держави, залучені в полегшенні гуманітарних наслідків конфлікту, і вирішили також зробити новий внесок до програми підготовки до зими UNICEF. Взимку є особливі потреби, та Швейцарія, реагуючи на заклики гуманітарних агентств, виділила 500 тис. швейцарських франків на користь зусиль у підготовці до зими", - сказав посол в ексклюзивному інтерв'ю агентству" Інтерфакс-Україна ".

За словами дипломата, багато людей, як проживають уздовж лінії розмежування сторін на Донбасі, так і живуть по обидва боки від неї, безпосередньо постраждали від конфлікту, так само, як, щонайменше 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб всередині країни.

Посол також поінформував, що Швейцарія планує зберегти допомогу Україні на рівні попередніх років.

"Ми будемо зберігати її на тому ж рівні або, можливо, навіть трохи її збільшимо. В умовах, коли наслідки конфлікту очевидні, донори від інших держав повинні продовжувати проявляти солідарність з населенням... Конфлікт, як і раніше, є гуманітарною трагедією, і я думаю, що всім нам потрібно робити все можливе разом з українською владою, звичайно, щоб полегшити страждання людей", - підкреслив Г.Шойрер.

При цьому він зазначив, що заклики Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) і агентств ООН не отримують належного відгуку від міжнародних донорів.

"Що ми зробили у 2017 році? Приблизно те, чого можна домогтися в Україні в сфері гуманітарної допомоги з не дуже великими грошима. Швейцарське пожертвування становить трохи більше 3 млн швейцарських франків на рік, але розділене на кілька основних потреб, однією з яких є вода", - розповів посол.

Г.Шойрер також поінформував, що Швейцарія допомогла забезпечити доступ до питної води для близько 3,9 млн осіб по обидва боки лінії зіткнення. "Конкретно ми доставили трохи менше 2 тис. тонн хімікатів для обробки води, тому що вода повинна бути очищена, щоб бути питною", - сказав дипломат.


Повний текст інтерв'ю з Г.Шойрером буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порядок денний найближчих засідань КС говорить про те, що він став "реакційним політичним органом" - радник голови ОП

Новий склад КС буде формуватися максимально прозоро, за участю громадськості та міжнародних партнерів

Цей склад КС формувався за участю Порошенка і ще при ньому відміняв кримінальну відповідальність за незаконне збагачення - Арахамія

Рада Європи попереджає, що звільнення чинних суддів КС буде порушенням Конституції - лист до Разумкова

КС у вівторок продовжить розгляд справи про конституційність мовного закону

МЗС України ініціює співпрацю з міжнародними партнерами для подолання наслідків рішення КС

Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

Голосування за внесений Зеленським законопроект про конституційне судочинство - безальтернативний шлях виходу з кризи, спровокованої КСУ - "Слуга народу"

Порошенко назвав п'ять кроків виходу з конституційної кризи в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА