Інтерфакс-Україна
07:04 28.12.2017

США готові співпрацювати з Росією, але нормальні відносини можливі тільки після врегулювання конфлікту з Україною

2 хв читати
США готові співпрацювати з Росією, але нормальні відносини можливі тільки після врегулювання конфлікту з Україною

Сполучені Штати готові продовжувати співпрацю з Росією в тих аспектах, в яких інтереси двох країн збігаються, однак вважає, що до вирішення проблеми України нормалізація відносин між двома країнами неможлива, вважає держсекретар США Рекс Тіллерсон.

"Ми стоїмо на сторожі в умовах російської агресії, але визнаємо необхідність спільної роботи з Росією там, де у нас є спільні інтереси", - йдеться в статті держсекретаря, опублікованій в "Нью-Йорк таймс".

Він зазначив, що "це ніде не проявляється настільки очевидно, як в Сирії".

За його словами, зараз Росія підтвердила прихильність міжсирійських переговорів в Женеві, "ми чекаємо, що Росія буде продовжувати цю лінію".

"Упевнений, що успішне завершення цих переговорів перетворить Сирію в країну, вільну від Башара Асада (президент Сирії - ІФ) і його сім'ї", - заявив Р.Тіллерсон.

У той же час він зазначив: "Сьогодні у США погані відносини з відродженою Росією, яка за останнє десятиліття вторглася в сусідні країни - Грузію і Україну, підриває суверенітет західних держав, втручаючись у вибори у нас і в інших державах", - заявив держсекретар.

Він зазначив, що призначення Курта Волкера спецпредставником США з питань України "підтверджує нашу прихильність відновленню суверенітету і територіальної цілісності України".

"Без мирного врегулювання ситуації в Україні, яке має починатися з виконання Росією мінських угод, відносини з Росією не можуть бути нормальними", - підкреслив дипломат.

Він вважає, що нормалізація американо-російських відносин неможлива при нинішньому російському керівництві. "Що стосується Росії, то ми не маємо ілюзій щодо режиму, з яким маємо справу", - заявив Р.Тіллерсон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко провів термінові консультації з президентом ЄНП Вебером щодо планів завершення війни

Російський план неприйнятний у будь-якій формі – заява "Євросолідарності"

Закордонні бізнесмени, політики та експерти частіше критикують 28-пунктний план, але згадують слабкість Європи

Ексміністр Кулеба: В угоді США й РФ немає нових ідей, Україна має обрати між переговорами та продовженням боротьби

Голови МЗС 7 країн у річницю нюрнберзького процесу заявили про вразливість міжнародного права через війну в Україні

Треба припинити політичні ігрища, парламент воюючої країни має працювати об'єднано – Зеленський

Верховний Суд розглядає позов Порошенка щодо санкцій РНБО

Вже цієї зими в Києві запрацюють 7 міні-ТЕЦ - Кличко

Нардеп Жупанин на зустрічі фракції з президентом запропонував підтримати голову енергокомітету Геруса на посаду глави Міненерго

Апарат Верховної Ради передав "Євросолідарності" підписні листи за відставку уряду того ж дня, як отримав запит

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА