14:50 11.01.2018

У Румунії, як і раніше, вважають, що мовна стаття закону "Про освіту" негативно впливає на права меншин в Україні

2 хв читати
У Румунії, як і раніше, вважають, що мовна стаття закону "Про освіту" негативно впливає на права меншин в Україні

Румунська влада наполягає на тому, що мовна стаття українського закону "Про освіту" має негативний вплив на національні меншини, які проживають у країні, повідомив міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.

"Румунія і надалі дотримується точки зору, що стаття 7 нового закону "Про освіту" має негативний вплив на етнічні меншини", - сказав він на спільній на прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним у четвер у Чернівцях.

За словами Т.Мелешкану, Румунія вважає необхідним проведення консультацій із представниками місцевих громад щодо процесів, які стосуються їхніх прав.

"Румунська сторона вважає за необхідне, щоб усі ті пропозиції, які лунали з боку Румунії, знайшли своє відображення в додаткових документах, які могли б бути введені в українське законодавство", - додав він.

Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". 11 грудня в Міносвіти України заявили, що вдячні Венеціанській комісії за роботу з надання висновків щодо відповідності мовної статті українського закону "Про освіту", готові імплементувати її рекомендації та вже розробили три моделі імплементації цієї статті в законі "Про загальну середню освіту".

13 грудня того ж року Л.Гриневич спрогнозувала, що проект закону про повну загальну середню освіту з уточненням про застосування мов в освіті відповідно до висновків Венеціанської комісії буде внесено до Верховної Ради навесні 2018 року. "Наразі за цими висновками ми маємо сформулювати моделі освіти для національних меншин у законі про загальну середню освіту, тобто ми не вноситимемо жодних змін до ст. 7 (про мову навчання - ІФ) закону "Про освіту", - сказала вони журналістам.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна продовжує забезпечувати достатню частину освіти мовами нацменшин - МЗС

Порошенко схвалив безоплатну вищу і профтехнічну освіту для учасників бойових дій та їхніх дітей

Меджліс підтримує проголошення 2018-й Роком затвердження державної мови

Парубій заявив про перспективи ухвалення нового закону про мову

Кабмін схвалив проект угоди з Фінляндією щодо шкільної реформи з фінансуванням EUR6 млн

КС визнав неконституційним закон Ківалова-Колесніченка, стверджують у "Свободі"

Міськрада Чернівців зобов'язала використовувати українську мову в усіх сферах обслуговування

Угорщина закликає Україну досягти згоди із закарпатськими угорцями щодо закону про освіту

Клімкін прокоментував відмову українських угорців від консультацій щодо мовної статті

Угорська громада відмовилися брати участь у консультаціях щодо мовної норми закону про освіту - Гриневич

ОСТАННЄ

Порошенко обговорить 9 липня з лідерами ЄС створювані Росією загрози безпеці в Чорному й Азовському морях, розраховує на жорстку позицію

Кличко виступає за внесення змін до Конституції в частині децентралізації

Продовження Євросоюзом санкцій проти РФ свідчить про єдність країн-членів у питанні територіальної цілісності України - Мінгареллі

Норвегія незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України - посол

Приєднання сільських і селищних громад до громад міст облзначення стане поштовхом для розвитку місцевої інфраструктури - Порошенко

У ВР проведуть консультації стосовно механізму виправлення норми закону про ВАКС щодо подання апеляцій - Парубій

Порошенко: Доки я президент, ревізії децентралізації влади в Україні не буде

Гройсман очікує від коаліції кандидатуру міністра у справах ветеранів - Кубів

Київ наполягає на допуску до українських політв'язнів, яких тримають в РФ, представників Червоного Хреста і омбудсмена Денісової - І.Геращенко

Клімкін щодо продовження санкцій ЄС проти РФ: Ми повинні перейти від невизнання до деокупації Криму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА