10:31 19.01.2018

Успіх переговорів щодо врегулювання на Донбасі не залежить від місця їх проведення, заявляють у Мінську

2 хв читати
Успіх переговорів щодо врегулювання на Донбасі не залежить від місця їх проведення, заявляють у Мінську

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявляє, що успіх переговорів із врегулювання конфлікту на Донбасі залежить не від місця, а від зацікавленості сторін у припиненні кровопролиття.

"Навряд чи щось залежить від місця проведення переговорів. Переговори щодо України можна перенести хоч в Антарктиду, якщо буде упевненість в їхньому успіху. Але для появи цієї упевненості потрібно, щоб усі залучені до цього конфлікту сторони, а також начебто "сторонні", але дуже зацікавлені держави були щиро націлені на припинення кровопролиття", - наводить прес-служба МЗС слова В.Макея.

Таким чином міністр прокоментував пропозицію президента США Дональда Трампа про перенесення місця проведення переговорів щодо України з Мінська до іншого міста.

В.Макей наголосив, що "не Білорусь напрошувалася як майданчик для проведення переговорів з України, а керівники країн "Нормандської четвірки" висловили прохання до президента Олександра Лукашенка прийняти у себе учасників зустрічей щодо врегулювання українського конфлікту".

"На відміну від інших, Білорусь за лаврами миротворця не женеться. Але це конфлікт у нашій сім'ї, в нашому регіоні, і ми кровно зацікавлені в його вирішенні. Ми - не учасники переговорів, але президент Республіки Білорусь неодноразово пропонував різні варіанти врегулювання цієї кризи, зокрема готовність забезпечити контроль білоруськими миротворцями українсько-російського кордону та лінії зіткнення", - сказав глава МЗС Білорусі.

Раніше президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який перебуває з візитом у США, заявив, що Д.Трамп пропонує перенести з Мінська до іншого місця переговори щодо врегулювання конфлікту в Україні, досягнуто домовленості працювати в цьому напрямі.

"Ми говорили про те, що "Мінськ-1" застопорився, у безвиході, потрібен "Мінськ-2". Він (Дональд Трамп - ІФ) говорить: "Давай в іншому місці (проведемо - ІФ)". Я говорю: "Давайте", - сказав Н.Назарбаєв у четвер на прес-конференції в Нью-Йорку за підсумками засідання Ради безпеки ООН.

"Узагалі це спочатку мало бути в Казахстані. Я поїздки робив, щоб зібрати всіх, щоб зустрілися там. Так домовилися, що в цьому напрямі працюватимемо", - додав Н.Назарбаєв.

"Мінські домовленості зайшли у безвихідь, я вважаю. Зараз миротворців потрібно вводити на Донбас і Луганськ, щоб вони визначили кордон. Потрібно зближувати їхні позиції якось, підходити до взаєморозуміння. Цього взаєморозуміння на сьогодні немає", - сказав Н.Назарбаєв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лідери Конгресу на зустрічі з Байденом не змогли домовитися про допомогу Україні через позицію спікера Палати представників - ЗМІ

Суддя Іллінойсу виключив Трампа з виборчого бюлетеня штату

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегулюванні конфлікту в Придністров'ї

Кличко: ТСК у парламенті створена для маніпулювання і поширення неправдивої інформації, щоб дискредитувати столичну владу

Депутати Придністров'я закликали Росію вжити заходів щодо захисту регіону

Глава ЄП і спікери 23 парламентів закликали Майка Джонсона винести на голосування законопроєкт про допомогу Україні - Стефанчук

Зеленський запросив держави балканського регіону взяти участь у Саміті миру

Зеленський запропонував провести спеціальний українсько-балканський Форум оборонних індустрій

Підтримка України не повинна залежати від бюрократичних затягувань чи внутрішніх перешкод - Рама

Україна та Албанія підписали Договір про дружбу та співробітництво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА