Інтерфакс-Україна
20:48 31.01.2018

Комісії Сенату Польщі підтримали зміни закону про Інститут нацпам'яті, що передбачають покарання "українських націоналістів"

1 хв читати
Комісії Сенату Польщі підтримали зміни закону про Інститут нацпам'яті, що передбачають покарання "українських націоналістів"

Три комісії Сенату Польщі в середу підтримали законопроект про зміни до закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів", повідомляє "Польське радіо".

Як зазначено в повідомленні на сайті "Польського радіо", законопроект підтримали комісії з прав людини, верховенства права, а також культури і ЗМІ.

Представники комітетів відхилили пропозицію викреслити із закону запис про "злочини українських націоналістів" і не погодилися на поправку сенатора Яна Рулевського, який хотів, щоб з поправки прибрали вирок у вигляді позбавлення волі, залишивши тільки штраф і обмеження свободи.

Комітети також не погодилися з поправками, запропонованими сенатором Єжі Федоровичем, які уточнювали кримінальне положення поправки в закон про Інститут національної пам'яті шляхом введення формулювання "концентраційні табори" і "табори смерті".

Як повідомляли польські ЗМІ, 26 січня в Сеймі Польщі відбулося третє читання пакета законопроектів, якими передбачено зміни в закон про Інститут національної пам'яті. Серед них був і законопроект про заборону "бандерівської ідеології" в Польщі.

Ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів і українських організацій, які співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам'яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

За заперечення "злочинів бандерівців" передбачений штраф або позбавлення волі терміном до 3 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА