19:27 01.02.2018

Президенти України та Польщі мають провести консультації з питання ухвалення закону проти "бандеризму"

2 хв читати
Президенти України та Польщі мають провести консультації з питання ухвалення закону проти "бандеризму"

Ухвалення в Польщі закону про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, про забороняється "бандерівська ідеологія", шкодить самій Польщі і грає на руку Кремлю, вважає народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка"), віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв.

"У мене таке враження, що політики загалом в Європі забули про історичні уроки. Чим закінчилося протистояння України та Польщі і як цим скористалася Московія, всі знають, і це закінчилося погано і для України, і для Польщі. Так само можна сказати і про багато європейських політиків, які проводять зараз стратегію заспокоєння російського агресора, забуваючи про те, чим це закінчилося перед Другою світовою війною. Та й наші політики часто в міжусобицях забувають уроки УНР столітньої давності", - зазначив В.Ар’єв в ефірі телеканалу "Прямий" у четвер.

На думку депутата, якщо Україна у зв'язку з цим законом втягуватиметься у ворожнечу, то це буде проти інтересів і самої України, і Польщі.

"Якщо польська сторона діє проти власних інтересів і робить усе, щоб у Кремлі аплодували стоячи, то в Україні має бути спокійна та виважена реакція. Потрібно провести консультацію на рівні президентів, і, можливо, тоді, як останній шанс, президент Польщі зрозуміє, що ці речі суперечать інтересам самої Польщі", - додав В.Ар’єв.

Як повідомлялося, сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів".

За ухвалення законопроекту проголосували 57 сенаторів, переважно правлячої партії "Право та справедливість" (PiS), 23 висловилися проти і двоє утрималися.

Зміни до закону передбачають штрафи або ув'язнення терміном до трьох років за "приписування відповідальності польському народу або державі, зокрема, за злочини, скоєні Третім Рейхом".

Крім того, злочином у документі називається "Волинська різня", за заперечення "Волинської різні" також вводиться покарання Окрім цього, покарання загрожує за вживання виразу "польські табори смерті" стосовно таборів, які були розташовані в Польщі під час Другої світової війни. Закон набуде чинності після підписання президентом Польщі Анджеєм Дудою.

1 лютого спікер Верховної Ради Андрій Парубій доручив комітету у закордонних справах розглянути ситуацію з ухваленням у Польщі закону про Інститут національної пам'яті та підготувати позицію для розгляду українським парламентом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА