Інтерфакс-Україна
11:37 09.02.2018

Петренко: Наразі немає юридичних перешкод для продовження екстрадиційної перевірки Саакашвілі

2 хв читати
Петренко: Наразі немає юридичних перешкод для продовження екстрадиційної перевірки Саакашвілі

Міністр юстиції України Павло Петренко наголошує, що наразі немає юридичних перешкод для продовження екстрадиційної перевірки за запитом грузинської сторони стосовно екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі, і не прогнозує, що буде після завершення цієї перевірки.

"Наразі немає юридичних перешкод для продовження процесу екстрадиційної перевірки за запитом грузинської сторони, який надійшов до Міністерства юстиції України та Генпрокуратури України ... Ми зі свого боку діятимемо виключно в рамках законодавства й міжнародних норм. Очікуємо від органів прокуратури завершення екстрадиційної перевірки для того, щоб приймати остаточні рішення за цим запитом щодо екстрадиції", - сказав глава Мін'юсту в ефірі телеканалу "112. Україна" у п'ятницю, відповідаючи на запитання про те, який наразі юридичний статус у М.Саакашвілі.

Говорячи про те, що може відбутися після завершення екстрадиційної перевірки - виїзд з України чи депортація до Грузії, П.Петренко зауважив: "Це компетенція інших органів ... Не хочу прогнозувати або планувати інших сценаріїв".

Він знову наголосив, що на сьогодні немає перешкод щодо продовження процедури екстрадиційної перевірки згідно з українським та міжнародним законодавством.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко позбавив М.Саакашвілі громадянства України у 2017 році, коли той був за межами країни.

У Мін'юсті та Головній прокуратурі Грузії неодноразово заявляли, що за останні роки кілька разів зверталися до українських колег з вимогою екстрадиції М.Саакашвілі, стосовно якого порушено кілька кримінальних справ.

На початку січня Тбіліський міський суд в одній зі справ заочно засудив М.Саакашвілі до 3 років позбавлення волі.

Спікер Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко пояснив, що рішення про можливу екстрадицію М.Саакашвілі ухвалюватиме Міністерство юстиції після отримання висновків екстрадиційної перевірки, яка триває.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про Кіберсили ЗСУ суперечить чинному законодавству - нардеп

ЦВК продовжила для Чорновол строк подання документів для реєстрації народною депутаткою

Київрада має перенаправити на мобільні укриття півмільярда грн, які не використали райадміністрації - Кличко

Зеленський пояснює дії Орбана прагненням наростити рейтинг його партії блокуванням України

Рейтинг Макрона впав до рекордно низьких 14% на тлі політичної кризи в країні - опитування

Бельгія висунула вимоги щодо використання російських активів для фінансування позики Україні

Залужний: Я не визнаю жодних ідей проведення виборів під час війни

"Слуга народу" підтримала кандидатуру Бережної на посаду віце-премʼєра з гуманітарної політики - міністра культури

Діяльність "Євросолідарності" та "Голосу" в Раді частіше оцінюють позитивно, ніж негативно, – соцопитування КМІС

Зеленський обговорив із міністром фінансів Данії продовження оборонної співпраці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА