Інтерфакс-Україна
14:45 10.02.2018

Україна має стати парламентською республікою, де президент обирається в парламенті – Б.Колесніков

2 хв читати

Співголова партії "Опозиційний блок" Борис Колесніков виступає за реформування системи влади в Україні та перехід до парламентської республіки, де главою держави є прем'єр-міністр.

"Я не вірю в президентську модель. Всі п'ять президентів не викликають, м'яко кажучи, гордості в українців. Отже, це не наша модель. Республіка не може бути парламентсько-президентською або президентсько-парламентською. Вона може бути або парламентською, або президентською. Україна повинна бути парламентською республікою, де прем'єр-міністр, по суті, є главою держави. А президента слід обирати в парламенті, як це відбувається у Німеччині чи Італії, і відповідати за дотримання Конституції", – сказав політик в ефірі телеканалу "NewsOne".

За його словами, в Україні треба міняти систему влади, а не підлаштовуватися під тих чи інших політиків.

"У нас все підлаштовується під особистості. Помилка наших американських і європейських партнерів, які є донорами України та допомагають нинішній владі, у тому, що вони ставлять на особистості. А потрібно докорінно змінити систему", – зазначив Б.Колесніков.

Він акцентував увагу на тому, що Україна потребує ухвалення нової Конституції. Проект змін в Основний закон був розроблений Опозиційним урядом в 2016 році.

"150 депутатів слід обирати виключно за відкритими партійними списками. І тоді ніхто не зможе скупити голоси. Влада повинна максимально спроститися, особливо на тлі четвертої хвилі індустріалізації і цифрової революції. Керувати усіма сферами можна за допомогою побутового планшета. Сьогодні Україною керує в 10 разів більше людей, ніж керувало Українською РСР. Так в чому ж наша ринковість?" – наголосив Б.Колесніков.

"У центральних органів влади повинна залишитися оборона, безпека, зовнішня політика і національна інфраструктура. Все інше, разом із засобами і повноваженнями, повинно бути передано місцевим радам", – сказав Борис Колесніков.

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко: Після перемоги партії Бабіша Україна втратила підтримку Чехії в протистоянні з РФ

Нардеп Мережко: Попри перемогу популістів на парламентських виборах у Чехії, підтримка України збережеться

Планується зустріч Зеленського з фракцією "Слуга народу" - джерело

РФ навмисне відключила е/е на ЗАЕС для реалізації планів під’єднання до своєї енергосистеми – Сибіга

Кабмін перенаправив 143,1 млн грн на організаційне і інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Ради

Голова євроінтеграційного комітету пропонує об’єднати два законопроєкти щодо адаптації українського права до норм ЄС

Військові та їх родини з Києва отримають від 1,2 до 2,5 тис грн до Дня захисників - розпорядження

"Євросолідарність" ініціює переспрямування 200 млрд грн на потреби ЗСУ в проєкті держбюджету-2026, повідомив Порошенко

Україні слід припинити гратися з проросійськими силами — нардеп Сірко про уроки виборів у Молдові

Україна завершила процес скринінгу законодавства – єврокомісарка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА