Інтерфакс-Україна
13:33 16.02.2018

Клімкін обговорить із главою Siemens ситуацію з постачанням до окупованого РФ Криму турбін цієї компанії

2 хв читати
Клімкін обговорить із главою Siemens ситуацію з постачанням до окупованого РФ Криму турбін цієї компанії

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін має намір у Мюнхені в п'ятницю обговорити з главою компанії Siemens постачання турбін цієї німецької компанії до окупованого Росією Криму.

"Починаю буквально через годину зустріч із шефом Siemens. Хочу все-таки перевірити, яким чином Siemens провів внутрішнє розслідування за цими турбінами, які у нього підлим чином реально вкрали і поставили на територію окупованого Криму", - сказав П.Клімкін журналістам у Мюнхені в п'ятницю.

Глава МЗС України додав: "Ми зараз працюємо з Siemens, і хочемо це зробити також для всіх компаній, щоб в кожному контракті була чітко прописано відповідальність, якщо Росія намагається маніпулювати з такими поставками. Тобто дуже сподіваюся, що я таке запевнення від шефа Siemens зараз отримаю, потім будемо говорити з німецьким і європейським бізнесом", - сказав він.

Як повідомлялося, Siemens звинувачує два "Технопромекспорт" в тому, що вони незаконно перемістили до Криму чотири турбіни, надані для будівництва електростанцій в Тамані. Згідно зі списком санкцій обмеження, німецька компанія забороняла використовувати свої турбіни для виробництва електроенергії в Криму, оскільки ЄС не визнає російський статус Криму.

Позивач вимагає повернути турбіни і визнати угоди з продажу турбін недійсними. На думку позивача, Siemens ошукали. У ТОВ "ВО "Технопромекспорт" вважають, що німецький концерн намагається домогтися на території РФ виконання санкцій іноземних держав, а не захищає свої цивільні права. Через порушення санкцій Siemens загрожують штрафні санкції з боку ЄС. При цьому контракт в Росії було у повному обсязі виконано.

Станції в Криму мають розпочати роботу в травні-червні 2018 року.

У відповідь на переміщення турбін ЄС ввів проти трьох російських компаній і трьох фізосіб додаткові санкції.

Під час судових розглядів 14 грудня представник "Технопромекспорт" повідомив, що Siemens не планує повертати гроші. При цьому представник Siemens заявив, що наразі це питання не порушувалося. Пояснюючи суть питання після судового засідання, він сказав: "Ми не говорили, що готові повернути гроші, ми говорили, що розуміємо наслідки від задоволення позову".

14 грудня 2017 року заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов повідомив, що дві з чотирьох спірних турбін вже змонтовані в Криму. Ще дві будуть змонтовані до кінця 2017 року.

У Siemens раніше заявляли, що попередній монтаж обладнання втратить свою вартість, і просили про забезпечувальні заходи за позовами, але суд в цих заходах відмовив. Турбіни оцінювали в суму близько 150 млн євро.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА