Інтерфакс-Україна
12:28 23.02.2018

Законопроект про Антикорупційний суд має пройти експертизу на відповідність європейській практиці

2 хв читати

Законопроект про Вищий антикорупційний суд має бути проаналізований на предмет відповідності європейській практиці, вважає перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Я особисто голосуватиму, і завжди голосувала, за закон про Антикорупційний суд, але щоб цей закон також пройшов експертизу комітету євроінтеграції. Буде дуже цікава історія, чи відповідає він європейським практикам, чи є такі суди в європейських країнах", - сказала вона в п'ятницю в Києві на конференції, присвяченій підбиттю підсумків імплементації угоди про асоціацію з ЄС у 2017 році та планам на майбутнє.

За словами І.Геращенко, в Україні питання боротьби з корупцією є ключовим, зокрема в контексті імплементації угоди про асоціацію.

При цьому вона зазначила, що необхідно змінити всю судову систему, а не концентруватися лише на створенні "одного ідеального суду".

Перший віце-спікер акцентувала увагу на проблемі доступу до правосуддя в Україні. "Зміна всіх судів відповідно до європейських буде однією з ключових реформ, які зроблять Україну європейською... Це не менш важливо, ніж боротьба з корупцією", - сказала вона.

Водночас І.Геращенко заявила, що для ВР ключовим є ухвалення законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

"Я упевнена, що він буде прийнятий, відповідатиме і рекомендаціям Венеціанської комісії... і важливо, щоб потім ми сам суд сформували", - сказала вона.

Водночас І.Геращенко наголосила на необхідності здійснювати експертизу законопроектів, які розглядає парламент, на відповідність європейському праву.

"Найкраще процес експертизи... був організований у 2010 році, коли відповідна структура... працювала в Міністерстві юстиції", - зазначила вона.

Як повідомлялося, народні депутати наразі не включили до порядку денного роботи ВР президентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд та альтернативний. Формально профільний комітет парламенту може прийняти в роботу законопроект після включення його до порядку денного сесії, а до другого читання народні депутати подають поправки після прийняття документа за основу.

22 лютого голова ВР Андрій Парубій заявив, що має намір винести на розгляд до сесійної зали законопроект про Антикорупційний суд, щойно стосовно нього буде рішення парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

Трамп пішов на ескалацію з РФ, бо Путін його не поважає і вестиме переговори лише за наявності загроз – ЗМІ

Климпуш-Цинцадзе про конференцію у Римі: Варто говорити не про відновлення, а про реформи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА