Інтерфакс-Україна
18:27 23.02.2018

Віце-спікер сейму Польщі допускає внесення змін до закону про ІНП

3 хв читати
Віце-спікер сейму Польщі допускає внесення змін до закону про ІНП

Віце-спікер сейму Польщі, голова клубу правлячої партії "Право і справедливість" Ришард Терлецький заявляє про можливе внесення поправок до закону про Інститут національної пам'яті й зазначає, що його частині, яка стосується українців, потрібна певна стриманість, пише "Польське радіо".

"Схоже, що зміни до закону про ІНП були правильними, оскільки досі в польської держави не було інструментів для переслідування таких злочинів, і тепер вона отримує певний інструмент, теоретичну можливість переслідування осіб, які брешуть про польську історію", - заявив Р.Терлецький в ефірі телеканалу TVP Info в четвер.

При цьому, за його словами, у справі "української частини закону можливе певне уточнення". "Цій українській частині, правду кажучи, найбільше потрібна певна стриманість. Закон пролежав рік у ящиках саме у зв'язку з розширенням категорій, додаванням слів, збільшенням юридичної плутанини. Здавалося, що в кінці цього лежання документ не буде дуже чутливим, хоча ця українська частина для українців є складною. Але Україна також ухвалила подібний закон, хоча там не йдеться про міру покарання, проте йдеться про злочин за те, що хтось ставить під сумнів заслуги тих, хто боровся з комуністами, але також чинив злочини проти поляків", - сказав Р.Терлецький.

Раніше в інтерв'ю тижневику Sieci Р.Терлецький сказав, що "закон лежав на полиці протягом цілого року у зв'язку з українським, а не ізраїльським питанням". "Увігнав у це нас рух "Кукіз’15", який постійно намагався загострити поправки у справі України, не погоджуючись на будь-яку м'яку форму", - зазначив він.

Як повідомлялося, сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів". Зміни до закону передбачають штрафи або тюремне ув'язнення на термін до трьох років за "приписування відповідальності польському народу або державі, зокрема за злочини, вчинені Третім рейхом". Крім того, злочином у документі називається "Волинська різанина", за її заперечення також вводиться покарання.

Президент України Петро Порошенко заявив, що він занепокоєний рішенням сенату Польщі.

Верховна Рада 6 лютого прийняла заяву, якою висловила розчарування і стурбованість у зв'язку з ухваленням сеймом і сенатом Польщі змін до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів, а також закликала главу Польської держави втрутитися в ситуацію.

Того самого дня, 6 лютого, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам'яті. Отже, зміни, раніше схвалені парламентом, набули чинності. При цьому А.Дуда наголосив, що, можливо, на практиці буде майже неможливо карати порушників нового закону, особливо якщо порушення відбуваються за межами Польщі.

Водночас глава Польської держави опротестував положення оновленого закону про ІНП, в яких використано обороти "українські націоналісти" та "Східна Малопольща". Він також заявляв про плани звернутися до Конституційного суду Польщі з проханням дати оцінку нововведенням, не виключивши, що до закону ще можуть бути внесені зміни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА