Інтерфакс-Україна
16:09 03.03.2018

Клімкін: Ми цінуємо нашу спільну з Польщею історію

1 хв читати
Клімкін: Ми цінуємо нашу спільну з Польщею історію

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідав с.Павлокома в Польщі, де в 1945 році загін польської Армії Крайової розстріляв 366 українців.

Як повідомляє в суботу прес-служба МЗС України, П.Клімкін взяв участь у жалобних заходах у пам'ять українців, поклавши квіти на греко-католицькому цвинтарі до меморіалу загиблим у Павлокомі.

"Кожен із 366, хто загинув тут, у Павлокомі, був частиною України, і залишається частиною України. Ми їх згадуємо і пам'ятаємо", – зазначив міністр.

На заході було понад тисячу людей.

П.Клімкін відзначив особливі відносини України та Польщі: "Ми завжди були сильними, але зараз як ніколи. Ми цінуємо нашу історію. Нашу спільну історію з Польщею. Але нашою силою сьогодні ми зобов'язані тим, хто віддав свої життя за нашу свободу", – сказав глава МЗС України.

Він подякував воєводі Підкарпатського воєводства Польщі Еві Леніарт за участь у заході і підтримку.

У свою чергу Е.Ленярт у своєму виступі зазначила: "Спільна пам'ять і вшанування пам'яті жертв братовбивчого конфлікту зобов'язують нас до побудови спільного майбутнього".

Меморіал загиблим українцям у с. Павлокома урочисто відкрили 13 травня 2006 року у присутності президентів України Віктора Ющенка та Леха Качинського.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Маршалок Сейму Польщі запропонував Зеленському допомогу з виборами – ЗМІ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА