18:34 14.03.2018

МЗС підготувало пропозиції щодо припинення або денонсації договору про дружбу з РФ

3 хв читати
МЗС підготувало пропозиції щодо припинення або денонсації договору про дружбу з РФ

Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції та аналіз щодо призупинення або денонсації договору про дружбу, співпрацю і партнерство з РФ, а також проводить аналіз угод у рамках СНД.

"Щодо договору: МЗС України підготувало пропозиції та аналіз щодо можливого повного або часткового припинення договору або денонсації. Ми підготували різні опції. Остаточне рішення ухвалюватиме президент", - сказала речниця МЗС Мар'яна Беца в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

За її словами, наразі зовнішньополітичне відомство також підготувало пропозиції щодо виходу із СНД.

"Україна має на меті вийти з СНД, остаточне рішення ще не ухвалено. Нам необхідно зрозуміти, які угоди важливі для наших громадян, і ми продовжуємо цей аналіз", - пояснила М.Беца.

Вона додала, що вихід із СНД не означає автоматичного виходу з договорів у рамках СНД.

Речниця МЗС нагадала, що Україна не є стороною організації, а також не брала участі в засіданнях вищого рівня з моменту початку агресії Росії проти України.

Раніше народний депутат України Світлана Заліщук повідомила, що МЗС України підготувало пропозиції про вихід країни з органів СНД та денонсацію договору про дружбу з РФ.

"Міністр Павло Клімкін у нашому комітеті із закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсацію договору про дружбу, співробітництв і партнерство між Україною і Росією", - написала С.Заліщук на сторінці у Facebook у середу.

Вона зазначила, що на питання, коли можна очікувати таких дій, міністр повідомив, що рішення залишається за главою держави.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 роки) і закінчувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання про припинення дії договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дію було автоматично продовжено на наступний десятирічний період.

Згідно з Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Делегація України візьме участь у конференції ОЗХО в Гаазі 26-18 червня – МЗС

Придністров'я має стати повноцінною частиною Молдови – глава МЗС України

На початку липня відбудеться наступний раунд консультацій між міністерством освіти України та угорською громадою – Клімкін

Клімкін про саміт Україна-Грузія-НАТО: можемо говорити про спільний шлях і спільну мету

США і Португалія заявили про спільну роботу проти "дестабілізуючих дій" РФ

Одним з інструментів відновлення контролю в Азовському морі є позов до Міжнародного арбітражу - Клімкін

Порошенко обговорив з главою МЗС Литви розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі

За допомогою терору Росія намагається підірвати ситуацію в Україні зсередини - Турчинов

Глава МЗС Латвії відвідає Київ

Беца: Нікчемні вироки окупаційних судів Криму у справі "26 лютого" - ще один доказ злочинів РФ для міжнародних судів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА