17:11 16.03.2018

Федеріка Могеріні: ЄС твердо прихильний суверенітету і територіальній цілісності України

Федеріка Могеріні: ЄС твердо прихильний суверенітету і територіальній цілісності України

 Глава європейської дипломатії ЄС Федеріка Могеріні заявляє, що Європейський союз залишається твердо прихильним суверенітету і територіальній цілісності України.

"Європейський союз підтверджує, що він не визнає це порушення міжнародного права і продовжує його засуджувати. Він, як і раніше, становить собою пряму загрозу міжнародній безпеці та має серйозні наслідки для міжнародного юридичного порядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав", - наголошується в заяві високого представника ЄС із закордонних справ, поширеній у п'ятницю в Брюсселі.

У документі зазначається, що ЄС залишається прихильним політиці невизнання, зокрема через застосування обмежувальних заходів. "ЄС знову закликає всі держави-члени ООН розглянути можливість вжиття аналогічних заходів щодо невизнання відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262. ЄС не визнає проведення Росією виборів на Кримському півострові", - наголосила Ф.Могеріні.

За її словами, здійснювана Росією "мілітаризація півострова надалі впливати на ситуацію у сфері безпеки у регіоні Чорного моря". "У порушення міжнародного гуманітарного права жителів Криму змушують приймати російське громадянство і проходити службу в Збройних Силах Російської Федерації", - наголошується в заяві глави європейської дипломатії.

ЄС також "засуджує будівництво Керченського моста без згоди України і ті обмеження, які це вже наклало на свободу транзитного пересування". Глава дипломатії ЄС зазначає, що ситуація з правами людини на Кримському півострові погіршилася. "Жителі півострова стикаються із систематичними обмеженнями основних свобод, таких як свобода вираження думки, свобода релігії або переконання, свобода асоціації, а також право на мирні зібрання", - йдеться у заяві Ф.Могеріні.

"Права кримських татар були серйозно порушені закриттям кримськотатарських ЗМІ, забороною діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, і переслідуванням його лідерів і членів громади. Кримським татарам, українцям і всім етнічним і релігійним громадам на півострові має бути гарантована можливість підтримувати і розвивати свою культуру, традиції, освіту та ідентичність", - закликає заява високого представника ЄС із закордонних справ.

ЄС знову закликав до негайного звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколи Семени і "всіх, хто був затриманий і засуджений у порушеннях міжнародного права". У заяві зазначається, що журналісти, правозахисники та адвокати повинні мати можливість працювати незалежно і під час відсутності невиправданого втручання.

Євросоюз в особі Ф.Могеріні також закликав повною мірою дотримуватися міжнародних стандартів у сфері прав людини на півострові. "Усі справи про порушення і зловживання в сфері прав людини, що перебувають на розгляді, як наприклад: насильницькі зникнення, тортури і вбивства, мають бути ретельно розслідувані", - йдеться в документі.

У ньому наголошується, що "продовжує залишатися надзвичайно важливим забезпечення повного, вільного і безперешкодного доступу міжнародних правозахисників до всієї території України, включно з Кримом і Севастополь". ЄС нагадав про резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 72/190 від 19 грудня 2017 року і закликав до її повного виконання, "зокрема й зобов'язань РФ у рамках чинного міжнародного гуманітарного права".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Київ має намір посилити тиск на РФ для звільнення політв'язня Балуха

Український омбудсмен просить російську колегу перевірити інформацію про щонайменше 4 неприродні смерті в СІЗО Сімферополя від початку місяця

ЄС має призначити свого спецпредставника з питань Криму і Донбасу, вважають у профільному комітеті Ради

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо прийняття Албанії і Македонії до ЄС

Поведінка РФ кидає виклик Європі, заявляє глава найбільшої фракції Європарламенту

Рада ЄС обговорила відносини з РФ у контексті незаконної анексії Криму, ситуації на Донбасі та в Сирії

Рада ЄС на засіданні 16 квітня не порушуватиме питання про додаткові санкції проти Росії

Україна очікує чіткої перспективи від ЄС і НАТО – Яценюк

Україна, Молдова та Грузія мають бути частиною ЄС та НАТО - Порошенко

ЄК нагадала Угорщині, що захист європейських цінностей - спільний обов'язок усіх держав ЄС

ОСТАННЄ

Неформальна зустріч Радбезу ООН щодо Сирії відбувається на півдні Швеції

Вплив Москви на Угорщину зростає, і це є загрозою для всієї Європи – заступник глави МЗС України

Трамп назвав "прогресом для всіх" повідомлення з КНДР про припинення випробувань ядерної зброї і запуски балістичних ракет

Трамп пообіцяв заходи у відповідь на судовий позов, поданий Демократичною партією проти його штабу

Демпартія США подала до суду на Росію, команду Трампа і WikiLeaks

В "Опоблоці" вважають за необхідне спочатку здійснити перепис населення і лише потім - вибори президента

На наступній сесії ПАРЄ розгляне низку пов'язаних із діяльністю Росії питань

Фріз: Суспільство має бути готовим до інформаційної війни і розуміти її тактику

Хомутиннік бачить кандидатами від "Відродження" на президентських виборах Кернеса та Бондаря

НАЗК перевірить декларації голови Держпраці та начальника ГУ ДМС у Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА