17:05 28.03.2018

Раді слід скасувати зобов'язання антикорупціонерів із подання е-декларацій - Ган

2 хв читати
Раді слід скасувати зобов'язання антикорупціонерів із подання е-декларацій - Ган

Необхідність подання електронних декларацій громадськими активістами, які працюють у сфері протидії корупції, суперечить європейським прагненням України, Верховна Рада має скасувати цю норму, вважає європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоґаннес Ган.

"Українська влада не виконала своїх зобов'язань. Неможливість скасування цієї норми, зобов'язання державних службовців, що поширюються на громадських активістів, суперечить європейським прагненням України", - йдеться в заяві Й.Гана на сайті Єврокомісії в середу.

За його словами, такі норми суперечать настійним рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, зокрема Венеціанською комісією, БДІПЛ/ОБСЄ та Євросоюзом (зокрема в контексті моніторингу виконання Україною зобов'язань щодо візової лібералізації).

Єврокомісар нагадав, що громадянське суспільство повинно мати можливість контролювати діяльність влади "без зайвих перешкод і втручань", а також зазначив, що система е-декларування була створена для "запобігання корупції державними посадовими особами".

"Додатковий і неприйнятний тягар (е-декларування для активістів - ІФ) грає на руку тим, хто хоче знищити зусилля України із ефективної боротьби з корупцією", - вважає Й.Ган.

Він ще раз наголосив, що е-декларування для активістів громадянського суспільства має бути скасовано: "За останні роки Україна досягла значного прогресу. Важливо не підірвати досягнутий прогрес. Верховна Рада України має повернутися до проблеми і якомога швидше скасувати зобов'язання із е-декларування для активістів громадянського суспільства, обмеживши ці зобов'язання лише державними посадовими особами".

22 березня 2018 року Верховна Рада відмовилася розглядати законопроекти, що скасовують або переносять термін подання електронних декларацій про майно і доходи представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю. Народні депутати не проголосували за жоден із трьох відповідних законопроектів (№6271, №8120 і №8120-1) для їх включення до порядку денного та розгляду.

27 березня народний депутат України Сергій Лещенко (фракція "Блок Петра Порошенко") анонсував підготовку законопроекту про звільнення антикорупційних активістів від відповідальності за неподання електронної декларації. "Сьогодні антикорупціонери з групою депутатів від "Батьківщини", ДемАльянсу, "Хвилі", "Народного контролю" обговорювали внесення закону про звільнення антикорупційних активістів від відповідальності за неподання електронної декларації. Найближчими днями має з'явитися відповідний законопроект", - написав С.Лещенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак і Брінк обговорили підсумки саміту G7 та дозвіл бити по РФ

Єрмак вважає поведінку Тищенка несумісною зі статусом нардепа

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

РФ можна запрошувати на переговори тільки після її поразки - французький експерт

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА