Інтерфакс-Україна
19:04 06.04.2018

Транзит газу з РФ до Європи через Україну став стримувальним чинником від широкомасштабної війни - Парубій

2 хв читати
Транзит газу з РФ до Європи через Україну став стримувальним чинником від широкомасштабної війни - Парубій

Наявність транзитних потужностей в Україні стримує Росію від широкомасштабної військової агресії, зазначив голова Верховної Ради Андрій Парубій, висловивши сподівання, що європейські партнери проявлять солідарність у цьому питанні з Києвом і не допустять реалізації проекту "Газпрому" "Північний потік-2".

"Багато українських і західних аналітиків переконані, що наявність в Україні газопроводу була одним зі стримувальних чинників, що не допустили ухвалення рішення про повномасштабну агресію та атаку на Україну", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Рада" в п'ятницю.

"Аналітики вважають, що якщо вдасться реалізувати концепцію "Північного потоку-2", коли вдасться реалізувати альтернативні потоки постачання енергоресурсів не через Україну, а через "Північний потік-2", це стане для військового керівництва Росії та для (президента РФ Володимира - ІФ) Путіна допоміжним чинником для можливих агресивних дій і можливих повномасштабних атак на Україну", - додав спікер.

Водночас він наголосив, що Київ хотів би бачити солідарність і партнерство європейських країн у питанні недопущення будівництва "Північного потоку-2", нагадавши, що українські військовослужбовці на сході країни захищають не лише Україну, а весь цивілізований світ.

"Ми хотіли б, щоб, приєднуючись до питання санкцій, європейські партнери зайняли одноголосну та консолідовану позицію щодо недопущення будівництва "Північного потоку-2", - сказав він.

Спікер українського парламенту визнає, що в Європі є прибічники газопроводу в обхід України, і зазначає, що свого часу РФ спрямувала значні кошти на те, щоб корумпувати певних європейських чиновників.

Як повідомлялося, 5 квітня Верховна Рада України закликала іноземні парламенти та уряди і світову бізнес-громадськість не брати участі в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2).

Український парламент закликає провести консультації між урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення будівництва газопроводу, згідно зі ст. 247 угоди про асоціацію між Україною та ЄС і ст. 6 договору про заснування Енергетичного співтовариства.

Народні депутати також виступають за поширення на "Газпром" та афілійованих із ним осіб персональних і секторальних санкцій, які були запроваджені через російську збройну агресію проти України.

Верховна Рада закликає вживати регуляторних, інфраструктурних та інших заходів для надійного та сталого зменшення монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії і Далекого Сходу.

Народні депутати зазначають, що намір "Газпрому" реалізувати проект "Північний потік-2" стане утвердженням абсолютної монополії РФ на газовому ринку Європи, а наслідки виконання проекту вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС і призведуть до енергетичної кризи, економічної та політичної дестабілізації всієї Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА