11:57 12.04.2018

Проект "Північний потік-2" можуть зупинити санкції США, навіть якщо Данія піддасться тиску і схвалить його - Гопко

2 хв читати
Проект "Північний потік-2" можуть зупинити санкції США, навіть якщо Данія піддасться тиску і схвалить його - Гопко

Позицію Данії проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" на її території необхідно посилити, але навіть якщо вона піддасться тиску і дасть згоду на проект, є надія на санкції США проти європейських компаній, що будують газопровід, наголошує голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко.

"Окрім Данії, позицію якої треба посилити, оскільки відчувається трохи тиск, треба працювати з Великою Британією, Швецією, країнами Балтії, Польщею, щоб Данія все-таки утрималася, і ми не побачили те, що сталося з Фінляндією, яка дозволила (будівництво "Північного потоку-2" на своїй території - ІФ) того ж дня, коли український парламент голосував за звернення до західних партнерів про посилення санкцій проти "Газпрому" та афілійованих компаній", - сказала Г.Гопко журналістам у четвер на полях 11-го Київського безпекового форуму.

При цьому вона пояснила, що навіть якщо Данія не надасть дозволу на будівництво газопроводу на своїй території, РФ може планувати будівництво "Північного потоку-2" в обхід цієї країни.

"Це буде значно дорожче, тому що там треба задіяти дуже складні технології, і це може затягнутися в часі", - зазначила народний депутат.

Вона пояснила, що в разі такого розвитку подій є варіант впливу на Росію - це США, в руках яких є потужний інструмент санкцій стосовно компаній, які безпосередньо здійснюють будівництво.

"Європейським компаніям, якщо вони потрапляють у список санкцій, це невигідно. Тому цей проект для них не надто перспективний", - сказала Г.Гопко.

Виступаючи на одній із сесій форуму, вона також заявила, що можливість побудувати "Північний потік-2" збільшить фінансове становище Росії для впливу на ситуацію на Донбасі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лідери Конгресу на зустрічі з Байденом не змогли домовитися про допомогу Україні через позицію спікера Палати представників - ЗМІ

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегулюванні конфлікту в Придністров'ї

Кличко: ТСК у парламенті створена для маніпулювання і поширення неправдивої інформації, щоб дискредитувати столичну владу

Депутати Придністров'я закликали Росію вжити заходів щодо захисту регіону

Зеленський запросив держави балканського регіону взяти участь у Саміті миру

Зеленський запропонував провести спеціальний українсько-балканський Форум оборонних індустрій

Підтримка України не повинна залежати від бюрократичних затягувань чи внутрішніх перешкод - Рама

Україна та Албанія підписали Договір про дружбу та співробітництво

Зеленський обговорив із прем'єром Албанії оборонні потреби України та спільне виробництво озброєнь

Канада не планує відправляти війська в Україну - міністр оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА