Інтерфакс-Україна
16:43 12.04.2018

Парубій прогнозує ухвалення законопроекту про нацбезпеку в цілому наприкінці травня - початку червня

2 хв читати
Парубій прогнозує ухвалення законопроекту про нацбезпеку в цілому наприкінці травня - початку червня

Підготовка законопроекту про національну безпеку до другого читання буде не менше дискусійною, ніж робота над законопроектом про антикорупційний суд, зазначає голова Верховної Ради Андрій Парубій і прогнозує, що загалом парламент схвалить цю ініціативу наприкінці травня - початку червня.

"Щодо цьому (законопроекту про національну безпеку - ІФ) буде не менш складна дискусія, ніж щодо антикорупційного суду. Цей законопроект, можливо, викличе менше публічних дискусій, але він для України не менш важливий. Для мене принципово важливо, щоб ми змогли до другого читання включити рекомендації і НАТО, і Європейського Союзу, які були подані, зокрема і мені, як голові Верховної Ради України", - сказав він журналістам у четвер у кулуарах 11-го Київського безпекового форуму.

За словами Парубія, зокрема, до другого читання мають бути враховані рекомендації, що стосуються створення парламентського комітету з питань розвідки, парламентсько-цивільного контролю над збройними силами, які стосуються реформування Служби безпеки України.

"Якщо говорити про терміни (ухвалення документа в цілому - ІФ), це може бути кінець травня - початок червня", - додав А.Парубій.

Як повідомлялося, Верховна Рада України від 5 квітня затвердила в першому читанні президентський проект закону №8068 про національну безпеку. А.Парубій прогнозував, що парламент ухвалить цей закон до кінця травня цього року.

Зокрема, документ передбачає, що фундаментальними національними інтересами є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, сферу безпеки, набуття членства в ЄС та НАТО. У проекті закону прописано порядок президентського, парламентського, громадського контролю над органами національної безпеки.

Законопроект також пропонує закріпити, що обсяг витрат на фінансування сектора безпеки і оборони України має становити не менше 5% запланованого ВВП, з яких не менше 3% - на фінансування сил оборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА