Інтерфакс-Україна
16:43 12.04.2018

Парубій прогнозує ухвалення законопроекту про нацбезпеку в цілому наприкінці травня - початку червня

2 хв читати
Парубій прогнозує ухвалення законопроекту про нацбезпеку в цілому наприкінці травня - початку червня

Підготовка законопроекту про національну безпеку до другого читання буде не менше дискусійною, ніж робота над законопроектом про антикорупційний суд, зазначає голова Верховної Ради Андрій Парубій і прогнозує, що загалом парламент схвалить цю ініціативу наприкінці травня - початку червня.

"Щодо цьому (законопроекту про національну безпеку - ІФ) буде не менш складна дискусія, ніж щодо антикорупційного суду. Цей законопроект, можливо, викличе менше публічних дискусій, але він для України не менш важливий. Для мене принципово важливо, щоб ми змогли до другого читання включити рекомендації і НАТО, і Європейського Союзу, які були подані, зокрема і мені, як голові Верховної Ради України", - сказав він журналістам у четвер у кулуарах 11-го Київського безпекового форуму.

За словами Парубія, зокрема, до другого читання мають бути враховані рекомендації, що стосуються створення парламентського комітету з питань розвідки, парламентсько-цивільного контролю над збройними силами, які стосуються реформування Служби безпеки України.

"Якщо говорити про терміни (ухвалення документа в цілому - ІФ), це може бути кінець травня - початок червня", - додав А.Парубій.

Як повідомлялося, Верховна Рада України від 5 квітня затвердила в першому читанні президентський проект закону №8068 про національну безпеку. А.Парубій прогнозував, що парламент ухвалить цей закон до кінця травня цього року.

Зокрема, документ передбачає, що фундаментальними національними інтересами є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, сферу безпеки, набуття членства в ЄС та НАТО. У проекті закону прописано порядок президентського, парламентського, громадського контролю над органами національної безпеки.

Законопроект також пропонує закріпити, що обсяг витрат на фінансування сектора безпеки і оборони України має становити не менше 5% запланованого ВВП, з яких не менше 3% - на фінансування сил оборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко: Резолюція ЄНП підтвердила підтримку України та вимогу справедливого миру

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА