Інтерфакс-Україна
16:52 13.04.2018

У посольстві США занепокоєні інформацією про радіоактивне забруднення на Донбасі: РФ має припинити цей конфлікт

1 хв читати
У посольстві США занепокоєні інформацією про радіоактивне забруднення на Донбасі: РФ має припинити цей конфлікт

Посольство США в Україні заявляє про занепокоєння інформацією щодо забруднення радіоактивними відходами території Донбасу представниками незаконних збройних формувань.

"Стурбовані повідомленнями про забруднення радіоактивними відходами поплічниками Росії на Донбасі - це великий ризик для здоров'я людей і навколишнього середовища", - повідомляється на сторінці посольства в соцмережі Twitter в п'ятницю.

"Росія має припинити конфлікт, це поліпшить життя жителів Донбасу", - наголосили в посольстві.

За даними ЗМІ, представники незаконних збройних формувань, які контролюють окремі райони Донецької області, анонсували на 14 квітня припинення відкачки води на шахті "Юний комунар" (також відома як "Юнком" у м.Бунзі, раніше Південнокоммунарівськ Єнакіївської міськради), де в 1979 році було здійснено експериментальний ядерний вибух для зниження напруги в гірському масиві. Це загрожує тим, що радіоактивні відходи на глибині близько кілометра вийдуть на поверхню разом із підземними водами і забруднять навколишню територію, зокрема, стік Сіверського Донця, a також р.Дон та Азовське море.

На Донбасі є 35 недіючих шахт, яким загрожує підтоплення у разі відключення відкачування води. За даними міжнародних організацій, на Донбасі є чотири шахти, де зберігаються радіоактивні відходи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА