Після появи терміна "російська агресія" Україна отримала право денонсувати положення Великого договору
Після офіційного введення в українські та міжнародні документи визначення "російська агресія" настав час денонсувати низку положень договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією, пояснив президент України Петро Порошенко.
"Ні в 2014, ні в 2015, ні навіть у 2016 році загальновизнаного визначення "російська агресія" у міжнародних документах не було. Усі сором'язливо говорили, що це конфлікт на сході України... громадянська війна або щось інше. Все це йшло в форматі російської гібридної війни і лише в 2017-2018 роках у міжнародні документи, передусім після ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу, увійшов офіційний термін "російська агресія": як в українське законодавство, так і в міжнародні документи", - сказав президент в інтерв'ю українським телеканалам у п'ятницю.
П.Порошенко наголосив, що саме тому Україна сьогодні має право призупинити норми про стратегічне партнерство, про військове співробітництво, про військово-технічне співробітництво, і "багато інших норм, які на сьогоднішній день не є інтересом України".
Президент України зазначив, що юридично країна повинна мати підстави відповідно до статті 51 Статуту ООН для призупинення низки статей угоди, тим більше, якщо країна є об'єктом агресії.
"Але твердо залишаються норми про суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України про міжнародно визнані кордони, зафіксовані у цьому договорі. Те, що на сьогоднішній день обов'язково працює на нас, воно залишиться", - сказав президент.
П.Порошенко пообіцяв, що найближчим часом подасть на розгляд Верховної Ради законопроект про призупинення деяких положень базового договору про співпрацю України і Росії.
"Я твердо переконаний, що Верховна Рада мене підтримає", - сказав президент.
Як повідомлялося, 12 квітня президент України Петро Порошенко, виступаючи на 11-му Безпековому форумі в Києві, заявив, що внесе до Верховної Ради України законопроект про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією в частині, в якій дія цього договору є несумісною з національними інтересами держави і реалізацію нашого права на самооборону.