Інтерфакс-Україна
21:02 17.04.2018

Зовнішньополітичне відомство Євросоюзу повторило європейським депутатам тези Ради ЄС від 16 квітня про відносини з РФ

2 хв читати

Член Єврокомісії з гуманітарних питань Христос Стіліанідес, виступаючи у вівторок в Європарламенті в Страсбурзі в дебатах про відносини з РФ замість оголошеної в цьому пункті голови дипломатії ЄС Федерики Могеріні, фактично, повторив зроблену нею напередодні в Люксембурзі заяву за підсумком засідання Ради у закордонних справах.

"Рада із закордонних справ підтвердила єдність Європейського союзу в його глобальному підході до Росії. Йдеться про принципи прагматичного підходу, який враховує наші інтереси і, звісно, наші права", - сказав єврокомісар.

Він повторив слова Ф.Могеріні про роль російської сторони в Україні та Сирії, звинувачення РФ в дезінформації, у втручанні в вибори західних країн, у зловмисній діяльності в Інтернеті.

"Простір для громадянського суспільства в Росії скоротився, і повага прав людини і правової держави - в жалюгідному стані", - зазначив Х.Стіліанідес.

"Водночас Росія - наша сусідка. Це міжнародний актор, з яким ми вели діалог, зокрема, як з постійним членом Ради Безпеки ООН. Учора Рада ЄС із закордонних справ підтвердив, що п'ять керівних принципів, узгоджені два роки тому, продовжують залишатися найбільш врівноваженими, найбільш динамічними і найбільш ефективними рамками наших відносин з Росією", - продовжив член Єврокомісії.

Далі він, як напередодні і Ф.Могеріні, почав методично викладати європейським депутатам добре відомі в інститутах ЄС "п'ять принципів" відносин з Росією. "Ми просимо Європейський парламент продовжувати підтримувати ці різні напрямки європейської діяльності щодо Росії", - сказав єврокомісар, назвавши "п'ять принципів" ЄС "сильним сигналом на адресу Росії".

"Але це також сильний сигнал нашим громадянам, який показує, що Європейський союз готовий захищати свої переконання і свої інтереси", - уклав Х.Стіліанідес.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА