Інтерфакс-Україна
08:42 20.04.2018

Найбільш дискусійними залишаються дві норми законопроекту про Антикорупційний суд

2 хв читати
Найбільш дискусійними залишаються дві норми законопроекту про Антикорупційний суд

Найбільш дискусійними залишаються положення законопроекту про Вищий антикорупційний суд щодо юрисдикції цього органу та права вето громадської ради міжнародних експертів на кандидатури в антикорупційні судді, зазначає голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Залишилися ключові дві позиції, щодо яких триває дискусія", - сказав він в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" у четвер увечері.

Спікер зазначив, що більшість рекомендацій Венеціанської комісії до законопроекту узгоджено.

За його словами, одним із дискусійних залишається питання юрисдикції Антикорупційного суду - щоб вона відповідала юрисдикції Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Друга позиція - це повноваження громадської ради міжнародних експертів. Напевно, тут найбільша дискусія. Я в цьому плані залучаю і міністра юстиції, і з депутатами веду дискусії, щоб знайти таке формулювання, яке зможе відповідати вимогам Венеціанської комісії", - розповів А.Парубій.

Як пояснив спікер, однією з правок до другого читання законопроекту пропонується передбачити можливість кандидатів подавати апеляцію на рішення громадської ради.

"Він (претендент - ІФ) має право звернутися до кваліфікаційної комісії суддів зі зверненням, що рішення стосовно нього було несправедливим. І кваліфікаційна комісія суддів має право повторно направити (кандидатуру - ІФ) до громадської ради, яка повинна прийняти повторно рішення, але вже консенсусом... Це означає, що всі члени громадської ради мають підтвердити попереднє рішення", - сказав він.

Як зазначив спікер, під час зустрічі з секретарем Венеціанської комісії Томасом Маркертом він почув схвалення такого формулювання.

А.Парубій додав, що таку поправку до другого читання фракція "Народний фронт" підтримає.

На його думку, громадська рада міжнародних експертів повинна мати право вето щодо всіх кандидатів, які обираються до Антикорупційного суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА