16:17 21.04.2018

Вплив Москви на Угорщину зростає, і це є загрозою для всієї Європи – заступник глави МЗС України

3 хв читати
Вплив Москви на Угорщину зростає, і це є загрозою для всієї Європи – заступник глави МЗС України

Вступ України в НАТО був би вигідним Угорщині та угорській громаді в Україні, але в погіршенні відносин Києва і Будапешта зацікавлені треті країни, зокрема Росія, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Проблема Угорщини у спробі використання свого членства в НАТО для задоволення якихось своїх цілей, які ми не зовсім розуміємо. З одного боку, як держава-член НАТО – на території України проживають угорці, які є складовою українського суспільства, їхня безпека мала би бути ключовим інтересом для Угорщини. Тому Україна в НАТО була би вигіднішою для Угорщини, ніж навпаки. Тому я підозрюю, що це не інтерес Угорщини, в даному випадку Угорщина проштовхує в НАТО, а інтерес третьої сторони. І не дивно про це говорити, знаючи певні факти", – сказав В.Боднар в інтерв'ю "Радіо Свобода", яке було опубліковано в суботу.

Відповідаючи на запитання, чи вигідні Росії такі дії Угорщини щодо України, заступник голови МЗС відповів: "Звісно".

" Я не хочу звинувачувати, не маючи цих... Але політично я можу допустити те, що вплив Москви на Будапешт, на жаль, зростає. І це є загрозою не тільки для Києва, але й для Європи, для єдності в НАТО і для розуміння того, як гібридно діє Росія", – додав В.Боднар.

Водночас він зазначив, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан отримав на парламентських виборах високу підтримку суспільства, що свідчить про те, що "він вміло проводить свою політику всередині країни, зокрема використовуючи політично тематику національних меншин", і український закон "Про освіту", що містить норму про мови нацменшин, "мабуть, був на руку".

"Ми в принципі сподівалися, що, досягнувши певних цілей на внутрішньому фронті, риторика Будапешта зміниться. Оскільки я не думаю, що Будапешт зацікавлений в погіршенні відносин з Україною, маючи тут таку велику громаду", – сказав В.Боднар, зазначивши, що після виборів в Угорщині риторика щодо Києва, на жаль, не змінилася.

"Це в черговий раз підтверджує моє припущення, що це не угорський інтерес – мати погані відносини з Україною, а це інтерес третьої сторони. Ми готові на компроміс, на розумне вирішення проблеми, але на ультиматуми ми не підемо", – заявив заступник міністра закордонних справ України.

Відповідаючи на запитання про те, скільки українських громадян вже отримали угорський паспорт і мають громадянство, В.Боднар повідомив, що на Закарпатті, за різними даними, видано більше 100 тис. угорських паспортів, але додав, що "це більше припущення, що точна інформація".

"Але тут питання в чому? Ці паспорти видавалися в основному до моменту отримання Україною безвізового режиму. Привабливість цього паспорта була практичною – можна було безпроблемно перетинати кордон, влаштовуватися на роботу в Угорщині або й навіть далі. А тепер порахуймо, чого досягла Угорщина роздаючи паспорти українським громадянам угорського походження? За різними оцінками, від 30 до 40 тисяч працездатних українських громадян угорського походження виїхали в інші держави Європи. Фактично і Угорщина, і Україна їх втратили", – сказав він.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Лукашенко заявив, що не їздить "звітувати в Кремль" і Білорусь не стане "васалом" жодної країни

МЗС Німеччини має намір надати "нової динаміки" мінському процесу

Питання недопуску українців в Ізраїль обговорять на консульських консультаціях в Єрусалимі

Київ поінформує міжнародних партнерів про факти появи на Донбасі новітніх російських систем радіоелектронної боротьби

Порошенко доручив МЗС передати Єврокомісії доповідь щодо виконання Україною критеріїв "безвізу"

Порошенко на початку сесії внесе до Ради поправки до Конституції про намір України вступити до ЄС і НАТО

МЗС закликає міжнародних партнерів посилити тиск на РФ для звільнення Сенцова

Канада засуджує російську схему міжнародних дій, працюватиме з партнерами для притягнення РФ до відповідальності

Україна, Латвія, Литва і Польща підтверджують підтримку незалежності та територіальної цілісності Грузії

Справи Сенцова та Кольченка перебувають на особливому контролі МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА