Інтерфакс-Україна
14:35 23.04.2018

ЦПК просить суд визнати протиправним присвоєння рекламі Генпрокуратури статусу соціальної

2 хв читати
ЦПК просить суд визнати протиправним присвоєння рекламі Генпрокуратури статусу соціальної

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом громадської організації "Центр протидії корупції" (ЦПК) до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним надання рекламі Генеральної прокуратури України статусу соціальної, повідомляється на сайті ЦПК.

Підготовче засідання суду призначено на 1 червня 2018 року. Третіми особами у справі фігурують генеральний прокурор Юрій Луценко та громадська організація "Українська антикорупційна асоціація".

Як зазначають у ЦПК, надання рекламі статусу соціальної дозволило ставити її в ефіри телеканалів та радіостанцій безкоштовно.

"На нашу думку, Нацрада не мала права назвати прокурорський піар "соціальною рекламою". Використовувати посаду генерального прокурора для політичного піару неприпустимо. Ми подали б позов безвідносно прізвища генпрокурора. За таке зловживання службовим становищем потрібно відповідати", - наводяться в повідомленні слова голови правління ЦПК Віталія Шабуніна.

У ЦПУ зазначають, що зазначені ролики, які з'явилися в телеефірі в лютому 2018 року, розповідали про успіхи Генпрокуратури в боротьбі за гроші українців і завершувалися однаково: "Виконуємо закон, встановлюємо справедливість. Юрій Луценко".

Згідно з позовом активістів, реклама, швидше, має ознаки політичної, але не соціальної. Надавши їй статусу соціальної, Нацрада з питань телерадіомовлення порушила закон "Про рекламу", вважають у ЦПК.

"Реклама містить відеофрагменти з зображенням генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, прізвища та імені генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, державну символіку (державний прапор України), символіку прокуратури, що заборонено", - йдеться в позові.

У ЦПК наголошують: у соціальній рекламі заборонено використовувати символіку держави чи держорганів, згадувати офіційні назви держорганів чи осіб, які обіймають керівні чи політичні посади, пропагувати з метою вплинути на позицію глядача чи слухача щодо певного суспільно важливого питання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА