14:35 23.04.2018

ЦПК просить суд визнати протиправним присвоєння рекламі Генпрокуратури статусу соціальної

2 хв читати
ЦПК просить суд визнати протиправним присвоєння рекламі Генпрокуратури статусу соціальної

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом громадської організації "Центр протидії корупції" (ЦПК) до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним надання рекламі Генеральної прокуратури України статусу соціальної, повідомляється на сайті ЦПК.

Підготовче засідання суду призначено на 1 червня 2018 року. Третіми особами у справі фігурують генеральний прокурор Юрій Луценко та громадська організація "Українська антикорупційна асоціація".

Як зазначають у ЦПК, надання рекламі статусу соціальної дозволило ставити її в ефіри телеканалів та радіостанцій безкоштовно.

"На нашу думку, Нацрада не мала права назвати прокурорський піар "соціальною рекламою". Використовувати посаду генерального прокурора для політичного піару неприпустимо. Ми подали б позов безвідносно прізвища генпрокурора. За таке зловживання службовим становищем потрібно відповідати", - наводяться в повідомленні слова голови правління ЦПК Віталія Шабуніна.

У ЦПУ зазначають, що зазначені ролики, які з'явилися в телеефірі в лютому 2018 року, розповідали про успіхи Генпрокуратури в боротьбі за гроші українців і завершувалися однаково: "Виконуємо закон, встановлюємо справедливість. Юрій Луценко".

Згідно з позовом активістів, реклама, швидше, має ознаки політичної, але не соціальної. Надавши їй статусу соціальної, Нацрада з питань телерадіомовлення порушила закон "Про рекламу", вважають у ЦПК.

"Реклама містить відеофрагменти з зображенням генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, прізвища та імені генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, державну символіку (державний прапор України), символіку прокуратури, що заборонено", - йдеться в позові.

У ЦПК наголошують: у соціальній рекламі заборонено використовувати символіку держави чи держорганів, згадувати офіційні назви держорганів чи осіб, які обіймають керівні чи політичні посади, пропагувати з метою вплинути на позицію глядача чи слухача щодо певного суспільно важливого питання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА