Інтерфакс-Україна
16:25 24.04.2018

Україна просить Міжнародний суд ООН роз'яснити припис за позовом проти РФ

2 хв читати
Україна просить Міжнародний суд ООН роз'яснити припис за позовом проти РФ

Україна звернулася до Міжнародного суду (МС) ООН (Гаага) із проханням надати роз'яснення про стан виконання попереднього рішення суду в рамках позову України проти РФ про застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, зокрема, відновити діяльність меджлісу кримськотатарського народу, повідомляє прес-служба МЗС.

"Уже зрозуміло, що Росія не має наміру скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності меджлісу, як прямо передбачено наказом МС ООН. Україна принципово не згодна з такою позицією; текст наказу абсолютно чіткий, зрозумілий і вимагає негайного скасування заборони. У зв'язку з цим Україна звертається до Міжнародного суду ООН виконати свої судові повноваження і підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону діяльності меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року про застосування тимчасових заходів", - ідеться в повідомленні МЗС у вівторок.

Відповідне звернення було передано у вівторок, 24 квітня.

У МЗС наголосили, що вже минув рік від моменту ухвалення судом відповідного рішення, а Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності меджлісу.

"Україна вкотре висловлює глибоке занепокоєння підходами Росії до тлумачення положень рішення суду щодо застосування тимчасових заходів. Сьогодні цим кроком Україна знову заявляє, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права", - додали в зовнішньополітичному відомстві.

МЗС України також звернулося до міжнародного співтовариства із закликом наполягати на тому, щоб Російська Федерація дотримувалася норм міжнародного права, включно з виконанням обов'язкових приписів Міжнародного суду ООН.

Як повідомлялося, Міжнародний суд ООН (Гаага) в рамках позову України проти РФ 19 квітня 2017 року озвучив рішення, згідно з яким РФ у Криму зобов'язана забезпечити дотримання прав кримських татар, дозволити діяльність меджлісу кримськотатарського народу та забезпечити доступність освіти українською мовою.

Міжнародний суд ООН наказав обом сторонам утриматися від будь-яких дій, які могли би погіршити розглянутий спір.

У квітні 2016 року так званий верховний суд Криму визнав меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив її діяльність на території РФ. Верховний суд РФ у вересні 2016 року визнав законною цю заборону, відхиливши апеляційну скаргу представників меджлісу.

Меджліс у березні 2017 року подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА