12:44 26.04.2018

Зміна "нормандського формату" не допоможе, краще максимально використовувати нинішній - посол Франції

2 хв читати
Зміна "нормандського формату" не допоможе, краще максимально використовувати нинішній - посол Франції

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон вважає, що краще максимально використовувати переговорний майданчик у"нормандському форматі" (Франція, Німеччина, Росія і Україна), ніж змінювати його на інший.

"Формат - це не мета, а засіб. Ми маємо пам'ятати про це. А мета зрозуміла - це мир, а доти, доки мета є проблемою, як і сказав мій німецький колега, зміна інструменту не допоможе. Навпаки, зараз цей інструмент працює, люди знають один одного і зустрічі відбувають. Кращим виходом буде максимальне використання цього формату", - сказала І.Дюмон у спільному інтерв'ю з послом Німеччини в Україні Ернстом Райхелем агентству "Інтерфакс-Україна".

У свою чергу, посол Німеччини висловив думку, що відсутність прогресу в переговорному процесі викликано наявністю принципових розбіжностей між Україною і Росією.

"Я вважаю, що з практичної точки зору питання полягає в тому, чи є виграш, який необхідно досягнути від включення інших країн, а той факт, що ми не досягли прогресу, на мою думку, не має жодного відношення до того, як формується формат. Як ми вже говорили, між Росією і Україною існують принципові розбіжності", - пояснив Е.Райхель.

Німецький дипломат уточнив, що не було пропозицій, наприклад, від США, долучитися до формату.

І.Дюмон також зазначила, що продовження діалогу з Росією важливо, зокрема, для обговорення ситуації на Донбасі.

"Зрозуміло, що зараз не найкраща атмосфера з Росією, це не секрет ні для кого, але ми продовжуємо говорити з ними, оскільки це важливо, як для сирійського конфлікту, так і для війни на Донбасі, окремо один від одного. Діалог складний, але він у нас є з цих та інших необхідних питань", - розповіла посол Франції.


Повний текст інтерв'ю послів Німеччини та Франції в Україні Е.Райхеля і І.Дюмон буде опублікований на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Фото: Copyright by German Embassy

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо: ми маємо дізнатися вимоги росіян, щоб дійсно зрозуміти чи хочуть вони миру

Варшава не відправлятиме свої війська в Україну, але готова надати логістичну підтримку - Туск

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА