Інтерфакс-Україна
20:16 01.05.2018

Південна Корея, Китай та Японія проведуть тристоронній саміт 9 травня

2 хв читати
Південна Корея, Китай та Японія проведуть тристоронній саміт 9 травня

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін відправиться на наступному тижні в Токіо, щоб взяти участь 9 травня в тристоронньому саміті на вищому рівні з керівниками КНР і Японії, передає південнокорейський телеканал Уай-Ті-Ен з посиланням на представника адміністрації президента.

Окрім Мун Чже Іна, в саміті візьмуть участь прем'єр Держради КНР Лі Кецян і прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

"Президент Мун планує розповісти про результати міжкорейського саміту і дати консультації щодо того, як продовжувати зміцнювати співробітництво між трьома країнами з питання денуклеаризації Корейського півострова і встановлення миру", - заявив представник адміністрації південнокорейського президента.

Уай-Ті-Ен нагадує, що попередній подібний тристоронній саміт відбувся в Сеулі у листопаді 2015 року.

Окрім того, зазначає телеканал, у Мун Чже Іна заплановано окрему зустріч з С.Абе, яка стане вже четвертою в подібному форматі за участю цих лідерів.

Минулої п'ятниці відбувся історичний саміт за участю Мун Чже Іна і лідера КНДР Кім Чен Ина. За підсумками переговорів вони, зокрема, домовилися працювати над денуклеаризацією Корейського півострова. Також президент Південної Кореї та лідер КНДР погодилися з необхідністю регулярно підтримувати контакти, як на рівні військових, так і перших осіб двох держав, вибудовування співпраці та організації візитів і зустрічей на всіх рівнях.

У спільній заяві двох країн йдеться, що однією з цілей посилення співпраці між Пхеньяном і Сеулом є робота над зустрічами з корейської тематики за участю США і Китаю. "Південна і Північна Корея домовилися протягом цього року активно просувати тристоронній формат зустрічей, який включає обидві Кореї і США, або чотирьохсторонній формат - за участю двох Корей, США і Китаю", - йдеться в заяві, опублікованій за підсумками міжкорейського саміту.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що американо-північнокорейський саміт може відбутися через три-чотири тижні. "Думаю, ми зустрінемося (з лідером КНДР Кім Чен Ином - ІФ) у найближчі три-чотири тижні", - заявив він, виступаючи на мітингу в Мічигані. За його словами, "це повинна бути дуже важлива зустріч", пов'язана з питанням денуклеаризації Корейського півострова.

ОСТАННЄ

"Європейська солідарність" закликала депутатів фракції "Батьківщина" об’єднатись у роботі з відновлення субʼєктності парламенту

Безпека України може визначатися лише із залученням України - Зеленський після розмови зі Стуббом

Дрісколл зустрічається з росіянами в Абу-Дабі для обговорення оновленого мирного плану для України

Расмуссен закликав Європу не чекати на США та розмістити до 20 тис. військ за лінією фронту України й створити повітряний щит

Зеленський і Стармер скоординували позиції перед зустріччю Коаліції охочих

Стубб: Наступні дні будуть вирішальними для наших зусиль щодо досягнення справедливого та тривалого миру в Україні

Ініціативна група "Першого грудня" про заяву президента США: наші козирі – гідність, свобода і солідарність

Умєров: Ми очікуємо на організацію візиту Президента України до США у найближчу можливу дату в листопаді

Макрон вважає, що деякі пункти запропонованого США плану щодо України потребують уточнень

США в рівній мірі взаємодіють з обома сторонами, щоб припинити війну в Україні - Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА