13:56 07.05.2018

Одразу шестеро українських політиків можуть претендувати на вихід до другого туру президентських виборів - опитування КМІС

3 хв читати
Одразу шестеро українських політиків можуть претендувати на вихід до другого туру президентських виборів - опитування КМІС

Лідером електоральних симпатій українців на посаду президента України є лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко за якою з деяким відривом ідуть лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко і чинний президент Петро Порошенко.

Згідно з результатами проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 5 до 19 квітня 2018 року опитування, якби вибори президента України відбулися в середині квітня, то з усіх респондентів 8% віддали б голоси за Ю.Тимошенко, 6,3% - за А .Гриценка, 6,1% - за О.Ляшка, 6% - за чинного главу держави Петра Порошенка.

Далі в президентському рейтингу йдуть шоумен Володимир Зеленський (5,4%), громадський діяч, лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук (4,8%), лідер партії "За життя" Вадим Рабинович (4,4%), співголова парламентської фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко (4,3%).

При цьому 14% опитаних вирішили не брати участі в голосуванні, 29,3% - не визначилися зі своїм вибором, а 5,7% сказали, що викреслили б усіх кандидатів.

Як наголошується в матеріалах КМІС, п'ятеро наступних за Ю.Тимошенко кандидатів мають підтримку, яка відрізняється практично у рамках похибки, тобто "ці кандидати скоріше" ділять "друге місце і всі вони можуть претендувати на вихід до другого туру".

Водночас, серед тих з респондентів, хто заявив, що точно візьме участь у майбутньому голосуванні, за Ю.Тимошенко готові віддати свої голоси 16,1% опитаних, за А.Гриценка - 12,7%, за П.Порошенка - 12 , 2%, за О.Ляшка - 12,2%, за В.Зеленського - 10,8%, за С. Вакарчука - 9,6%, за В.Рабиновича - 8,8%, за Ю.Бойка - 8 , 6%.

Крім того соціологи запропонували респондентам 22 пари можливих учасників другого туру виборів президента України. Згідно з результатами опитування, за будь-якої конфігурації другого туру президентських виборів з участю С.Вакарчука і В.Зеленського, вони виграють у суперників-політиків. Винятком є вихід у другий тур пари А.Гриценко-В.Зеленський (24,2% проти 20,6%).

При цьому в парі С.Вакарчук-В.Зеленський виграв би перший (20,8% проти 17,5%).

Водночас, А.Гриценко, Ю.Тимошенко, В. Рабинович, Ю.Бойко, О.Ляшко виграють другий тур у президента П.Порошенка.

А Ю.Тимошенко виграла б у О.Ляшка, Ю.Бойка і В.Рабиновича, тоді як програла б другий тур А.Гриценку.

Дослідження також показує, що з 27 суспільно-політичних діячів до В.Зеленського і С. Вакарчук українці ставляться позитивніше, ніж до політиків: до шоумена позитивно ставляться 40% опитаних респондентів, нейтрально - 41,3%, негативно - 11%; до лідера групи "Океан Ельзи" позитивно ставляться 37,6% респондентів, нейтрально - 41,5%, негативно - 12,3%.

При цьому кількість українців, які говорять про позитивне ставлення до будь-якого з політиків, поступається рівню симпатій до В.Зеленського і С. Вакарчук.

КМІС на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки в період з 5 до 19 квітня 2018 року. У рамках проведеного дослідження методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респондентів старших за 18 років, які проживають у 110 населених пунктах у всіх регіонах України за винятком непідконтрольних уряду країни територій з чотирьохрівневою статистичною похибкою. Статистична похибка становить 1,4-3,3%, залежно від величини показників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

Китай справді може допомогти відновити справедливий мир для України - Зеленський

Частина республіканців готова проголосувати за відставку спікера Палати представників США за його позицію щодо допомоги Україні та Ізраїлю

Стефанчук у ПАРЄ: Минув час засудження російської агресії, настав час об'єднаного спротиву терору РФ

Китай схвалює ідею мирної конференції для врегулювання "української кризи" за участю Росії та України - Сі Цзіньпін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА