Інтерфакс-Україна
12:57 08.05.2018

Парламент Вірменії обрав Пашиняна на пост прем'єра республіки

3 хв читати
Парламент Вірменії обрав Пашиняна на пост прем'єра республіки

Парламент Вірменії на спеціальному засіданні у вівторок обрав на пост прем'єр-міністра республіки лідера протестного руху, керівника опозиційної фракції "Елк" Нікола Пашиняна.

Як повідомляє кореспондент "Інтерфаксу", за його кандидатуру проголосували 59 депутатів, проти - 42.

Для обрання кандидату потрібно мінімум 53 голоси.

Після обрання Н.Пашинян подякував депутатам.

"Дякую. Служу Вірменії та вірменському народу", - сказав Н.Пашинян.

Згідно з новою редакцією Конституції Вірменії, прем'єр має всю повноту влади в країні.

Вибори нового прем'єр-міністра Вірменії пройшли у вівторок на спеціальному засіданні парламенту республіки вдруге.

8 травня Н.Пашинян був єдиним кандидатом на пост прем'єра.

Його кандидатура була висунута опозиційними фракціями парламенту "Елк", "Царукян" і партії "Дашнакцутюн", яка покинула коаліцію із правлячою Республіканською партією на тлі внутрішньополітичної кризи.

З 13 квітня в Єревані й інших містах Вірменії проходили багатотисячні цілодобові мітинги і акції протесту проти призначення екс-президента Сержа Саргсяна на пост прем'єр-міністра. На чолі протестів став опозиційний депутат Н.Пашинян. 23 квітня С. Саргсян пішов у відставку, виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Вірменії був призначений представник правлячої Республіканської партії Карен Карапетян.

Незважаючи на зміну прем'єра, протести продовжилися. Н.Пашинян зажадав усунення від влади всіх представників Республіканської партії і обрання нового глави уряду. При цьому пізніше опозиціонер поставив ультиматум, що стати прем'єром повинен саме він.

1 травня Національні збори не змогло вибрати главу уряду, оскільки Н.Пашиняна відмовилася підтримати Республіканська партія, що має в парламенті більшість. У підсумку за кандидатуру Н.Пашиняна проголосували лише 45 депутатів, проти - 56.

Після цього на мітингу 1 травня Н.Пашинян закликав своїх прихильників з ранку 2 травня оголосити тотальну страйк і заблокувати всі дороги. Протягом усього дня все автодороги в Єревані були заблоковані, були закриті провідні до кордонів республіки автотраси, дорога в аеропорт, демонстранти заблокували також роботу залізниці.

Після відновлення протестів глава фракції "республіканців" Ваграм Багдасарян заявив, що вона підтримає на виборах прем'єра Вірменії 8 травня кандидата, якого висунуто не менше третини депутатів. В результаті в секретаріат Національних зборів Вірменії був представлений документ з 41 підписом депутатів про висунення Н.Пашиняна на пост прем'єра.

У парламенті Вірменії представлені чотири політичні сили. Фракція правлячої Республіканської партії володіє абсолютною більшістю голосів - 58 депутатів. Опозиційна фракція "Елк", якою керує Н.Пашинян, представлена дев'ятьма депутатами. Опозиційна фракція "Царукян" - 31 депутат, фракція "Дашнакцутюн", яка покинула коаліцію з правлячою партією, - сім депутатів.

Н.Пашинян народився 1 червня 1975 року в місті Иджеван на півночі Вірменії. Закінчив Єреванський держуніверситет, відділення журналістики філологічного університету. З 1993 по 1999 рр. працював журналістом і редактором в різних місцевих виданнях. У 1999 заснував і став головним редактором газети "Айкакан жаманак".

У 2008 році був членом передвиборчого штабу кандидата в президенти Вірменії Левона Тер-Петросяна. Після масових заворушень 1 березня 2008 був оголошений в розшук, здався владі в 2009 році. У січні 2010 року був засуджений на сім років за звинуваченням в організації масових заворушень. У травні 2011 року вийшов на свободу за амністією.

У 2012 році обраний депутатом парламенту. У 2017 році також обраний парламентом, очолив опозиційну фракцію "Елк".

Одружений, має чотирьох дітей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА