12:57 08.05.2018

Парламент Вірменії обрав Пашиняна на пост прем'єра республіки

3 хв читати
Парламент Вірменії обрав Пашиняна на пост прем'єра республіки

Парламент Вірменії на спеціальному засіданні у вівторок обрав на пост прем'єр-міністра республіки лідера протестного руху, керівника опозиційної фракції "Елк" Нікола Пашиняна.

Як повідомляє кореспондент "Інтерфаксу", за його кандидатуру проголосували 59 депутатів, проти - 42.

Для обрання кандидату потрібно мінімум 53 голоси.

Після обрання Н.Пашинян подякував депутатам.

"Дякую. Служу Вірменії та вірменському народу", - сказав Н.Пашинян.

Згідно з новою редакцією Конституції Вірменії, прем'єр має всю повноту влади в країні.

Вибори нового прем'єр-міністра Вірменії пройшли у вівторок на спеціальному засіданні парламенту республіки вдруге.

8 травня Н.Пашинян був єдиним кандидатом на пост прем'єра.

Його кандидатура була висунута опозиційними фракціями парламенту "Елк", "Царукян" і партії "Дашнакцутюн", яка покинула коаліцію із правлячою Республіканською партією на тлі внутрішньополітичної кризи.

З 13 квітня в Єревані й інших містах Вірменії проходили багатотисячні цілодобові мітинги і акції протесту проти призначення екс-президента Сержа Саргсяна на пост прем'єр-міністра. На чолі протестів став опозиційний депутат Н.Пашинян. 23 квітня С. Саргсян пішов у відставку, виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Вірменії був призначений представник правлячої Республіканської партії Карен Карапетян.

Незважаючи на зміну прем'єра, протести продовжилися. Н.Пашинян зажадав усунення від влади всіх представників Республіканської партії і обрання нового глави уряду. При цьому пізніше опозиціонер поставив ультиматум, що стати прем'єром повинен саме він.

1 травня Національні збори не змогло вибрати главу уряду, оскільки Н.Пашиняна відмовилася підтримати Республіканська партія, що має в парламенті більшість. У підсумку за кандидатуру Н.Пашиняна проголосували лише 45 депутатів, проти - 56.

Після цього на мітингу 1 травня Н.Пашинян закликав своїх прихильників з ранку 2 травня оголосити тотальну страйк і заблокувати всі дороги. Протягом усього дня все автодороги в Єревані були заблоковані, були закриті провідні до кордонів республіки автотраси, дорога в аеропорт, демонстранти заблокували також роботу залізниці.

Після відновлення протестів глава фракції "республіканців" Ваграм Багдасарян заявив, що вона підтримає на виборах прем'єра Вірменії 8 травня кандидата, якого висунуто не менше третини депутатів. В результаті в секретаріат Національних зборів Вірменії був представлений документ з 41 підписом депутатів про висунення Н.Пашиняна на пост прем'єра.

У парламенті Вірменії представлені чотири політичні сили. Фракція правлячої Республіканської партії володіє абсолютною більшістю голосів - 58 депутатів. Опозиційна фракція "Елк", якою керує Н.Пашинян, представлена дев'ятьма депутатами. Опозиційна фракція "Царукян" - 31 депутат, фракція "Дашнакцутюн", яка покинула коаліцію з правлячою партією, - сім депутатів.

Н.Пашинян народився 1 червня 1975 року в місті Иджеван на півночі Вірменії. Закінчив Єреванський держуніверситет, відділення журналістики філологічного університету. З 1993 по 1999 рр. працював журналістом і редактором в різних місцевих виданнях. У 1999 заснував і став головним редактором газети "Айкакан жаманак".

У 2008 році був членом передвиборчого штабу кандидата в президенти Вірменії Левона Тер-Петросяна. Після масових заворушень 1 березня 2008 був оголошений в розшук, здався владі в 2009 році. У січні 2010 року був засуджений на сім років за звинуваченням в організації масових заворушень. У травні 2011 року вийшов на свободу за амністією.

У 2012 році обраний депутатом парламенту. У 2017 році також обраний парламентом, очолив опозиційну фракцію "Елк".

Одружений, має чотирьох дітей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА