Інтерфакс-Україна
16:27 16.05.2018

У НАТО засуджують будівництво Росією і відкриття Керченського мосту

1 хв читати
У НАТО засуджують будівництво Росією і відкриття Керченського мосту

У НАТО засуджують відкриття Керченського мосту і розцінюють це як чергове порушення суверенітету України.

Про це йдеться в заяві заступника спікера НАТО Пірса Казале, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

"НАТО засуджує будівництво Росією і часткове відкриття Керченського мосту. Крим є частиною України, і цей міст є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема порушення його навігаційних прав в його територіальних водах", - йдеться в заяві.

П.Казале наголосив, що Росія "продовжує демонструвати явне нехтування міжнародного права".

"НАТО підтримує Україну, ми не визнавали і не визнаємо незаконної анексії Росією Криму", - наголосив він.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 15 травня прийняв участь у відкритті автомобільного руху мостом, що з'єднає Кримський півострів з материковою частиною РФ автомобільною дорогою та залізницею.

Як заявив президент України Петро Порошенко, незважаючи на спроби Росії легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції в міжнародних судових інстанціях, зокрема й клопотання про протиправне зведення Керченського мосту.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний, що Росія відповість за це незаконне будівництво.

Міністерство закордонних справ України заявило, що Україна працюватиме над розширенням санкцій щодо осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

Зеленський на "Рамштайн" закликав партнерів прискорити процес координації Коаліції охочих

Головна надія РФ на перемогу полягає в тому, щоб США припинили допомогу Україні - CSIS

Сейм Польщі розгляне вотум довіри уряду Туска 11 червня – ЗМІ

США не визначилися щодо подальшої військової підтримки Україні, бо Трамп зацікавлений у завершенні війни – постпред при НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА