19:15 16.05.2018

Профільний комітет Ради має намір 23 травня розглянути фінальний варіант законопроекту про нацбезпеку і 24 травня внести його до зали

2 хв читати
Профільний комітет Ради має намір 23 травня розглянути фінальний варіант законопроекту про нацбезпеку і 24 травня внести його до зали

Парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони наступної середи, 23 травня, розгляне остаточний варіант законопроекту про національну безпеку, щоб 24 травня поставити цю ініціативу на розгляд на пленарному засіданні, повідомив секретар комітету Іван Вінник.

"Ми зробимо все від нас залежне, щоб наступної середи на комітет вийти вже з фінальним текстом, з урахуванням розширень, правок, поданих депутатами...Ми очікуємо, якщо в нас буде консенсусне сприйняття і підтримка більшості членів комітету, то в четвер ми виноситимемо цей законопроект до зали для другого читання", - сказав І.Вінник журналістам після засідання профільного комітету в середу.

Він наголосив, що це дуже важливий закон, який не можна "провалити".

"А "провалити" в моєму розумінні - це відправити на повторне друге читання... Ми маємо одразу його прийняти, і доки ми не розумітимемо в комітеті, що в нас є голоси, і цих голосів не 226, а значно більше...", - зазначив І.Вінник.

Він також розповів, що на сьогоднішньому засіданні комітету було розглянуто концепцію законопроекту про національну безпеку до другого читання.

"Ми (робоча група - ІФ) підготували нову концепцію, новий скелет законопроекту, який містить нові розділи, нові статті, й зараз цю концепцію було передано колегам із комітету, й ми її передамо суб'єктам законодавчої ініціативи", - розповів І.Вінник журналістам.

За його словами, в законопроекті діяльність держави розподілена на сфери - військова безпека, гуманітарна безпека, інформаційна безпека.

"Є така новела, комунікативна безпека - це протидія російській пропаганді, яка реалізується через засоби масової інформації на противагу забезпеченню свободи слова, яка реалізована в Україні в повному обсязі, вони зловживають цим ... свідомо, ... втручаються у внутрішнє політичне поле України", - повідомив І.Вінник.

Депутат наголосив, що пропонується чітко розділити сферу оборони та сферу безпеки - "це одна з ключових реформ, яку нам пропонує НАТО".

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 квітня затвердила в першому читанні президентський проект закону №8068 про національну безпеку. Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозував, що парламент ухвалить цей закон до кінця травня.

Документ, зокрема, передбачає, що фундаментальними національними інтересами є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, сферу безпеки, набуття членства в ЄС та НАТО. У проекті закону прописано порядок президентського, парламентського, громадського контролю над органами національної безпеки.

Законопроект пропонує закріпити, що обсяг витрат на фінансування сектора безпеки та оборони України має становити не менше ніж 5% запланованого ВВП, з яких щонайменше 3% - на фінансування сил оборони.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Комітет з питань духовності рекомендував ВР ухвалити оновлений законопроект про зміну підпорядкованості релігійних громад

До Палати представників США вносять резолюцію щодо блокування зняття санкцій проти пов'язаних з Дерипаскою компаній

Парубій доручив профільному комітету доопрацювати законопроект про зміну підлеглості релігійних громад

Палата представників США схвалила законопроект про часткове відновлення фінансування уряду

Тимошенко закликає Раду ухвалити закон, що забороняє будь-які операції із ГТС

ВР відмовилася включити до порядку денного законопроект, що подовжує імплементацію мовної статті в освіті до 2023 року

Рада не має наміру розглядати у четвер президентський законопроект про скасування заборони на проведення місцевих виборів 23 грудня

ВР розширила перелік бійців за незалежність України у XX столітті, які можуть отримати статус УБД

Порошенко пропонує скасувати заборону на проведення місцевих виборів в умовах воєнного стану

Законопроект про вибори в ОТГ став відповіддю політсилам, які заявляли про їхнє скасування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА