19:15 16.05.2018

Профільний комітет Ради має намір 23 травня розглянути фінальний варіант законопроекту про нацбезпеку і 24 травня внести його до зали

2 хв читати
Профільний комітет Ради має намір 23 травня розглянути фінальний варіант законопроекту про нацбезпеку і 24 травня внести його до зали

Парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони наступної середи, 23 травня, розгляне остаточний варіант законопроекту про національну безпеку, щоб 24 травня поставити цю ініціативу на розгляд на пленарному засіданні, повідомив секретар комітету Іван Вінник.

"Ми зробимо все від нас залежне, щоб наступної середи на комітет вийти вже з фінальним текстом, з урахуванням розширень, правок, поданих депутатами...Ми очікуємо, якщо в нас буде консенсусне сприйняття і підтримка більшості членів комітету, то в четвер ми виноситимемо цей законопроект до зали для другого читання", - сказав І.Вінник журналістам після засідання профільного комітету в середу.

Він наголосив, що це дуже важливий закон, який не можна "провалити".

"А "провалити" в моєму розумінні - це відправити на повторне друге читання... Ми маємо одразу його прийняти, і доки ми не розумітимемо в комітеті, що в нас є голоси, і цих голосів не 226, а значно більше...", - зазначив І.Вінник.

Він також розповів, що на сьогоднішньому засіданні комітету було розглянуто концепцію законопроекту про національну безпеку до другого читання.

"Ми (робоча група - ІФ) підготували нову концепцію, новий скелет законопроекту, який містить нові розділи, нові статті, й зараз цю концепцію було передано колегам із комітету, й ми її передамо суб'єктам законодавчої ініціативи", - розповів І.Вінник журналістам.

За його словами, в законопроекті діяльність держави розподілена на сфери - військова безпека, гуманітарна безпека, інформаційна безпека.

"Є така новела, комунікативна безпека - це протидія російській пропаганді, яка реалізується через засоби масової інформації на противагу забезпеченню свободи слова, яка реалізована в Україні в повному обсязі, вони зловживають цим ... свідомо, ... втручаються у внутрішнє політичне поле України", - повідомив І.Вінник.

Депутат наголосив, що пропонується чітко розділити сферу оборони та сферу безпеки - "це одна з ключових реформ, яку нам пропонує НАТО".

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 квітня затвердила в першому читанні президентський проект закону №8068 про національну безпеку. Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозував, що парламент ухвалить цей закон до кінця травня.

Документ, зокрема, передбачає, що фундаментальними національними інтересами є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, сферу безпеки, набуття членства в ЄС та НАТО. У проекті закону прописано порядок президентського, парламентського, громадського контролю над органами національної безпеки.

Законопроект пропонує закріпити, що обсяг витрат на фінансування сектора безпеки та оборони України має становити не менше ніж 5% запланованого ВВП, з яких щонайменше 3% - на фінансування сил оборони.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Американські сенатори мають намір урізати повноваження Трампа, щоб США не вийшли з НАТО

Сенатор США представив законопроект із санкціями щодо Nord Stream 2

Восени ВР необхідно буде ухвалити закони зі сфери нацбезпеки – Парубій

У Раді допрацюють законопроекти про зняття депутатської недоторканності відповідно до висновків Конституційного Суду

Правовий комітет ВР не визначився з формулюванням правки щодо подання апеляції до ВАКС

Представник ОБСЄ закликав українських депутатів переглянути текст законопроекту, що дозволяє блокувати сайти

США вітають ухвалення Україною закону про нацбезпеку

ВР вистачило голосів за ухвалення законопроекту за майже повної відсутності в залі фракції БПП

Порошенко підписав закон про національну безпеку

Комітет із нацбезпеки рекомендував ВР прийняти законопроект щодо забезпечення житлом військовослужбовців з окупованих територій - Фріз

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА