19:56 16.05.2018

Депутати мають дати тяжкохворим шанс на життя і проголосувати законопроект про трансплантацію

3 хв читати
Депутати мають дати тяжкохворим шанс на життя і проголосувати законопроект про трансплантацію

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо охорони здоров'я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини (законопроект №2386а-1) врахував усі можливі ризики й має бути проголосований, вважає заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Березенко.

"Закон з усіма погоджено, ми прибрали з нього всі сумнівні та дискусійні речі. Я закликаю всі політичні сили підтримати цей закон, що дає багатьом українцям реальну надію на життя. Це те, заради чого ми зібралися в парламенті", - сказав він агентству "Інтерфакс -Україна".

С.Березенко зазначив, що, зокрема, законопроект містить механізми, що унеможливлюють "чорну трансплантологію", зокрема в умовах проведення операції об'єднаних сил (ООС).

Зокрема, військовослужбовці або ті, хто проживає в зоні проведення ООС, не можуть ставати донорами.

Крім того, законопроект передбачає соціальний захист донорів органів, що підлягають регенерації, зокрема печінки, в разі виникнення захворювань або ускладнень зі здоров'ям після трансплантації органів реципієнту.

"Держава законом надасть фінансову допомогу цим людям на час втрати працездатності та забезпечить період реабілітації", - уточнив депутат.

С.Березенко зазначив, що "закон про трансплантацію дасть нам унікальну можливість рятувати тисячі життів українців в Україні".

"Минулого року ми спрямували до бюджетів інших країн, де здійснювалася трансплантація українцям, 300 млн грн. Потреба українців у пересадках серця становить близько 1000 операцій на рік. За 20 минулих років ми в Україні зробили 8 таких операцій. Величезна кількість людей помирають тому, що не можуть законно отримати орган для пересадки", - сказав він.

Депутат нагадав, що в законопроекті закладено презумпцію незгоди, яка передбачає, що вилучення органа для трансплантації після смерті можливе тільки в разі письмової прижиттєвої згоди.

Як повідомлялося, законопроект №2386а-1 ВР прийняла за основу 21 квітня 2016 року.

У вересні 2017 року Міністерство охорони здоров'я підтримало цей законопроект, розроблений парламентським комітетом з питань охорони здоров'я, а також заявило про плани у 2018 році розпочати пілотний проект із трансплантації нирки від нерідного трупного донора, на що в проекті державного бюджету передбачено 112 млн грн.

Згідно з текстом законопроекту, підготовленого до другого читання, Міністерство охорони здоров'я затверджує перелік закладів охорони здоров'я, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медпрактики, що передбачає право надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації, а також список вимог до таких медзакладів, зокрема вимоги до їхньої матеріально-технічної бази.

У свою чергу центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та провадження діяльності, пов'язаної з нею, визначає потребу населення в цьому методі лікування і ліки для імуносупресивної терапії.

Крім того, зазначений орган здійснює організаційно-методичне керівництво для медзакладів, пов'язаних із трансплантацією органів, аналіз показників їхньої діяльності, виконує функції замовника відповідних послуг і препаратів, забезпечує функціонування та адміністрування Єдиної (коректніше Загальна державна система) державної інформаційної системи трансплантації. Її створення зумовлене необхідністю збору, реєстрації, накопичення відповідної інформації, а також здійснення об'єктивного та неупередженого розподілу анатомічних матеріалів людини, визначення пари донор-реципієнт.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Порошенко розпорядився розпочати підготовку послання президента до Верховної Ради

До ВР можуть пройти 7 партій, ще дві мають високі шанси - соцопитування групи "Рейтинг"

Дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО не продовжать - Вінник

Міжвідомчу раду для висунення позову до РФ за збитки на Донбасі створять найближчим часом

У ВР планують створити офіс реформ

ВР восени розпочне роботу над Виборчим кодексом, оновленням ЦВК і імплементаційними нормами до закону про нацбезпеку

Термін дії закону про статус Донбасу буде залежати від партнерів України

Генпрокурор категорично проти пропозиції комітету Ради посилити правила роботи журналістів

Регламентний комітет Ради пропонує робити зйомку людей у парламенті лише у разі відсутності заперечень з їхнього боку

Клімкін назвав російський закон про анексію Криму спробою виправдати злочин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА